Microsoft, geçtiğimiz ay kullanıcıların merakla beklenen Windows 11 işletim sistemini duyurmuştu. Güncellemenin kararlı olarak çıkmasına henüz uzun bir zaman var. Ancak desteklenen modeller beta kanallarıyla yeni işletim sistemini indirerek test edebiliyorlar. Fakat Windows 11 güncellemesi ne yazık ki onlarca, hatta yüzlerce işlemci tarafından desteklenmiyor. Windows 10’a kıyasla daha az donanım desteği bulunan Windows 11, maalesef pek çok kullanıcı tarafından şimdilik indirilemeyecek. Tabii bu Windows 11’e yakından göz atmak için engel değil. Zira bazı geliştiriciler, tarayıcı üzerinden bile yeni işletim sistemini test etmenize olanak sağlıyor.

windows 11 logo

Microsoft’un Windows 11’i piyasaya sürmesinin üzerinden belirli bir süre geçti. Bu süre içerisinde kullanıcılar dördüncü beta sürüme kadar güncelleme almaya devam ettiler. Ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi herkesin Windows 11’i deneyimlemesi şuan için mümkün değil. Fakat birkaç gün önce geliştirilen Blueedge sitesi, sadece tarayıcı üzerinden bile Windows 11‘i test edip denemenize yardımcı oluyor. Github’daki bir açık kaynak projesi olan Blueedge, kullanıcılara mobilden ve bilgisayar üzerinden Windows’un yeni sürümünü deneyimlemelerini ve test etmelerini sağlıyor. Sadece geliştiricinin internet sitesine giderek hiçbir şey yapmadan yeni Windows’u deneyimleyebilirsiniz.

Microsoft Windows 11

Yalnızca internet sitesi üzerinden test edeceğiniz bu sürüm, aynı Windows 11’in orijinalinde olduğu gibi bir tasarıma sahip. Alt tarafında yenilenmiş görev çubuğu yer alırken, yeni başlat menüsü ve yuvarlak köşeli kullanıcı arayüzü de yine kullanabileceğiniz diğer yenilikler.

sizan windows 11 nasil indirilir ve kurulur r1Qr99Zh

Sizler de Windows 11’in simülasyon sürümünü buraya tıklayarak test edebilirsiniz. Ayrıca bu deneyimi tam ekran olarak yaşamak içinde F11 tuşuna basmanız yeterli olacaktır.