Ana Sayfa Mobil MUHTEŞEM İKİLİ : Moto Z için 10x Optik Yakınlaştırma

MUHTEŞEM İKİLİ : Moto Z için 10x Optik Yakınlaştırma

0

Hasselblad‘in Motorola ile işbirliği yapması sonucu yepyeni bir ürün doğdu. Moto Z serisi akıllı telefonlar için geliştirilen kamera aksesuarı, kullanıma hazır hale getirildi. Bu aksesuarı yakından inceleyelim.

Teknik özelliklerine göz attığımızda ilk olarak  Hasselblad True Zoom, 1/2.3-inç boyutunda 1.55 mikron piksellerden oluşuyor ve arkadan aydınlatmalı sensör sistemine sahip.

motoz-10x-2

Cihazın en güçlü özelliğine ise 12MP çözünürlüğünde olan True Zoom, 25-250mm muadili 10x optik yakınlaştırma yeteneğine sahip olarak çalışıyor. Diyafram aralığı f/3.5 ile f/6.5 arasında değişen cihazın ISO hassasiyeti 100-3200 arasındadır. Bu yine üstün özellikleri arasında ön plana çıkıyor.

Yine ilgi çekecek ayırt edici özellikleri içinde Xenon flaş ile desteklenen TrueZoom, 1080p video kaydı yapabiliyor. Ses sisteminde bünyesinde bulunan çift mikrofondan destek alıyor.

145 gr ağırlığında olan True Zoom, çift kademeli denklanşör butonu ve zoom kontrolü özelliklerine sahip.

motoz-10x-3

Uzayabilen lens sistemi kullanılan modülde, sol üst kısımda Xenon flaş yer alıyor.

Telefon ve kamera modülü birleştirmek için, her iki cihazda elektronik pinler bulunuyor ve True Zoom manyetik güç yardımı olan mıknatıslarla tutunuyor.

motoz-10x-4

True Zoom, fotoğraf çekimi için optik sabitleme yeteneğine sahip ancak video çekildiğinde yazılımsal sabitleme kullanıyor.

True Zoom cihazının en ciddi avantajı 10x optik yakınlaştırma olmuş. Bu yönüyle uzaktaki bir cismi kaliteli ve detaylı olarak kayıt edebiliyor. Ancak sadece Motorola telefonlar için uyumlu olması ve 4K video özelliğinin bulunmaması, ürünün kendini geliştirmesi gerektiğini düşündürüyor.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.