Günümüz sosyal medya hesapları arasında gün geçtikçe özelliklerine yenilerini ekleyen kullanıcıların ilgi odağı haline gelen instagram uygulamamız gene bir özelliği ile kullanıcıların bir kez daha tebrik odağı olmuştur.

İnstagram kullanıcılarının hikaye,kısa video,fotoğraf ve benzeri birçok paylaşım yaptığı sosyal medya platformu olmakla birlikte görüntülü sohbet,arama mesajlaşma gibi iletişim özellikleri ile de oldukça günümüzde yerini koruyabilecek gibi görünüyor.

İnstagram kullanıcıları kurumlar,kişisel hesaplar bir çoğu reklam ve tanıtım amaçlı kullansada büyük bir alanı eğlence ve aktif paylaşım için kullanmakta. Tüm bunların yanı sıra instagram kullanıcılarının ilgi odağı olsa da biz kullanıcılara bazen olumsuz bildirim olarakta gelebiliryor.

Biz kullanıcılar fotoğraf,kısa video, Hikaye gibi paylaşım yaptığımız durumlarda üst üste gelen bildirimlerden rahatsız olabiliyoruz.

İnstagram tamda bu noktada biz kullanıcılar için instagramda istenmeyen bildirimleri kapatmak için biz özellik daha ekledi. Bu özellikle birlikte istediğimiz bildirimleri canımız istediğinde açıp canımız istediğinde de kapalı konuma getirebileceğiz.

Bu günkü makalemizde instagram hesabımızda  istenmeyen bildirimleri nasıl kapatabilir yada bildirimleri nasıl açabiliriz bunu inceleyeceğiz. Şimdi hep birlikte aşama aşama hesabımız için bildirim ayarlarımızı kontrol edelim.

Yapmamız gerekenler çok basit ilk olarak istagram hesabımıza giriş yapalım.

Hesap girişlerimizden sonra profil ekranımıza gelelim ve sağ üst köşede yer alan üç nokta simgesine tıklayalım.

r1 1

Karşımıza bir ekran açılacaktır bu ekranda en alt kısımda bulunan ayarlar menüsüne tıklayalım.

r2 1

Bizleri karşılayan diğer penceremizde ise Bildirimler menüsü olacaktır bu menüye giriş yapalım.

r3 2

Girişlerimizi sağladığımız da bizi karşılayan diğer ekranımızda ise Anında ilet bildirimleri başlığı olacaktır.

r4 1

Bu alanda birden fazla başlık ve her başlığın içeriğinde ise birden fazla özellik  bildirimleri olacaktır.

Bizler örnek olarak  birkaç tanesini inceleyelim ilk olarak  gönderiler,hikayeler ve yorumlar başlığına tıklayalım.

r5

Bu alanda az önce ilettiğimiz gibi birden fazla özellik olacaktır biz bu alandan istediğimiz özelliği kapalı yada açık konuma getirmek için kapalı yazan butona dokunmamız yeterli olacaktır.

r6

Örneğin takip edilenler ve takipçiler alanında takipçi isteklerinde bildirim almak istemiyor isem takipçi istekleri menüsüne giriş yaparak kapalı butonunu işaretleyebilir yada açık hale getirmek istersem açık butonunu işaretleyebiliriz.

İnstagramın bu özelligide sürekli gelen bildirimlerden rahatsız olan  biz kullanıcılar için oldukça basit ve kullanışlı bir özellik olacaktır.