Ana Sayfa Destek SOSYAL MEDYA ÇIKMAZI

SOSYAL MEDYA ÇIKMAZI

0
11858 teknik destek

Sosyal medya çıkmazı İnterneti kesilse, telefonu, bilgisayarı bozulsa depresyona girecek insanların olduğu bir çağda yaşıyoruz. Maalesef. Küçük büyük yaşlı genç herkesin hayatında çok önemli hale gelen sosyal medyanın önemi ve yerini sizler için araştırdık. Peki bu hepimizi fiziki olarak birbirimizden koparan sosyal medya nedir.

SOSYAL MEDYA NEDİR

Sosyal medya bir nevi uzaktan akrabalık ve komşuluktur. İnsanların birbiriyle internet üzerindeki platformlardan diyalog kurmasına, muhabbet etmesine, reklam yapmasına sosyal medya denir.

Bazılarımız sosyal medyayı sevdiklerimizle iletişim için kullanırken, bazılarımız ise kendi yaşamlarımızı paylaşmak göstermek için yada ürünlerimizi satmak amaçlı paylaşımlar yapmak için kullanırız.

SOSYAL MEDYA HAYATIMIZIN NE KADARINDA  VAR

Ortalama olarak bakıldığında Türkiye de 7 saat 29 dakika bir günde internette geçirilen süredir. Yine Türkiye de en çok ziyaret edilen sitelerin başında gelen YOUTUBE ikinci sırada. FACEBOOK üçüncü iken TWİTTER ve INSTAGRAM beşinci ve altıncı sıralarda yer almaktadır.

SOSYAL MEDYA ÇIKMAZI

SOSYAL MEDYANIN GÜZEL ETKİLERİ

Güzel ve faydalı yönlerine bakacak olursak bütün dünya önümüzde gibi her an her yerden haber alabilmemiz en önemli artılarından biridir. İnsanların yüz yüze kendini ifade edemeyecekleri yerlerde bile fazladan bir rahatlama. Ve özgüven sağlaması gençler için olumlu yönlerindendir. Evde oturup istediği kişiyle arkadaşlık kurabilmek, sevdikleriyle istediği anda iletişime geçmek. Maddi ihtiyaç ya da hobi olarak ticaret yapanların müşteri bulmak, yardıma ihtiyacı olanların kendini duyurabilmesi. Ödev ve araştırma konularına kolayca ulaşabilmek ve daha bir çok güzel faydası vardır.

TOPLUMA ZARAR VEREN YÖNLERİ

Gerek ahlak yapısı. Ve kültürüyle eşsiz bir millet olan Türk halkı son zamanlarda hiç yaşamadığı kadar deformasyon yaşamıştır. Buna her ne kadar yeni dünyada özgürlükler. Ve başıboşluk sebep olsa da en büyük zararı internet ve sosyal medyadan görmüştür.

11858 teknik destek

Normal şartlarda arkadaş, eş ve dost çevrelerinde akıllarından bile geçiremeyecekleri şeyler. Bir tıkla önlerine serilmiştir. Sahte isim ve rumuzlarla istedikleri her kişiliğe bürünüp her şey mubah gibi. Davranarak toplum  psikolojisine zarar vermişlerdir. Sosyal paylaşım siteleri bu tarz insanlara daha da cesaret vererek, ahlaksız hareketlerini gözler önüne sererken hiç bir utanç hissetmemişler üstelik bir çok ailede bu durumdan rahatsız bile olmadan alkış tutacak kadar duyarsızlaşmıştır.

Asıl yapması gereken güzel ahlaklı, başarılı insanlar yetiştirmek evinde huzur ortamı sunmak olması gereken anneler bile sosyal medyanın büyüsüne kapılıp sunum çılgınlığı ve çocuklarını kullanarak takipçilerinden beğeni almak derdine düşmüşlerdir.

Artık toplumumuzda henüz tek sağlam kalan kalemiz olan aile kurumunda bile kimsenin empati kurmaya ihtiyacı kalmamış internetin radyasyon yayan frekansları arasında kaybolurken karı koca evlat kardeş  birbirinin yüzüne bile bakmaz, çocuklar  ellerindeki süslü parlak hayatlara bakarak zaten ebeveynlerini beğenmez, eleştirir hale gelmişlerdir. Anne baba ise enerjisiz yorgun halde eve geldikten sonra çocuklarıyla ilgilenecek gücü ve morali kendinde bulamayarak akıllı teknolojik aletini eline alıp koltuğuna gömülüp komik çocuk videoları izleyerek stres atmaya çalışır. Sosyal medya çıkmazı.

ÇARE NEDİR

Keşke bu bağımlılık halini alan herkesin elini kolunu bağlayıp. Evladı anasından kadını kocasından uzak  tutan. Bu internet belasından başladığımız kadar kolay yani bir tıkla uzaklaşabilsek. Hayatımızın her alanında ihtiyaç hale geldiği için tamamen bırakmak zaten. Ancak küresel bir elektrik. Ve internet kesintisiyle olabileceği için bu çok da mantıklı bir şey olmayacaktır. Fakat süreleri azaltmak sabah uyanır uyanmaz sosyal medya kontrolü yapmamak. Ancak En azından mecburi işlerimiz dışında saatlerimizi harcamaktan kaçınmak kendimizi tutmaya çalışmak. Kendimize mutlu olacağımız hobiler edinmek. En önemlisi de sizin hayatınızda yaptığınız her şeyi diğer insanların çok ta merak etmediğini düşünmek. Dolayısıyla Ve sizin de onların hayatlarına olan merakınızın sizi mutlu etmekten çok özenmeye teşvik ettiğini düşünmek. Sizi birazda olsa sosyal medyaya karşı soğutacaktır.

En önemlisi de sizin için sizi çok ta faydası olmayan insanlara beğendirip sevdirmeye çabalamak yerine. İlk önce kendinizle barışıp kendinizi sevmeye çalışın. Unutmayın ki zaman acımasız durdurulamayan bir hız treni gibi geçerken hayatımızdan.Ardından Gözümüzü açtığımızda çok geç olacak. Ve birde bakmışız ki çocuklarımız büyümüş bizim en güzel yıllarımız boşuna geçmiş. Sonra Ailemizle bir muhabbet ortamı kuramamış çaylarımızı yudumlarken gülüp eğlenememişizdir.Ancak Asla geri alamayacağımız zaman gelmeden hepimizin özümüze dönmesi dileğiyle dozunda internetler…

11858 teknik destek

Destek sitemiz sorununuzu çözmenize yardımcı oldu mu?
1961 Oylamalar · 1961 Cevaplar
Cevabı Gönder
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
            Destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA
Önceki İçerikSosyal Medya Satış Yapmak için 5 Muhteşem Öneri
Sonraki İçerikVodafone Dijital Pazarlama Danışmanlığı Nedir? Sunduğu Avantajlar,

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.