Ana Sayfa Destek Sosyal Medya Satış Yapmak için 5 Muhteşem Öneri

Sosyal Medya Satış Yapmak için 5 Muhteşem Öneri

0

Sosyal Medya Satış Yapmak için 5 Muhteşem Öneri

Sosyal medyanın insanların yaşantılarının göbeğine oturduğu şu günlerde, e-ticaret ile internet üzerinden satış yapmak isteyenlere sosyal medya satış yapmak için 5 muhteşem öneri sunmak mümkündür. İnternet üzerinden ürün satmak denilince hatıra e-ticaret siteleri geliverse de, gelişen ve farklılaşan alışkanlıklar yeni sosyal medya kanallarına kapı aralamıştır. Bu durum da rekabeti arttırmıştır.

Bu platform içerisinde kurumsal temsil bir zaruriyet haline gelmiştir. Böylece sosyal medya mecralarına yeni satış teknikleri iliştirilmiştir. Bu durum akabinde satış teknikleri önerileri gün yüzüne çıkmıştır. Bu rekabet içerisinden sıyrılabilmek, müşteri memnuniyetini sağlamak, marka bilinirliliğini arttırmak, hedef kitleye bir tuş ile ulaşabilmek adına önerileri bir başlık altında toplamakta fayda olacaktır.

Sosyal Medya Satış Yapmak İçin 5 Muhteşem Öneri

Bu bilgiler liderliğinde önerileri aynı ipe dizerek, bu kulvarda ilerlemek isteyenlere kapı aralanmış olacaktır. Gelişen ve değişen teknolojiye ayak uyduranlar her daim bir adım önde gitmektedirler. Ayak izlerini takip ederken işi profesyonel bir pencereden izlemek gerekmektedir. Bu ilerleyiş içerisinde koltuk altına belli başlı satış arttırma önerileri sıkıştırılırsa hedefe daha sağlam ilerlenir.

Bu sosyal platformlarda satış yapılacak mecraların başını son zamanlardaki popülaritesiyle göz kamaştıran instagram çekmektedir. İnstagram satış fikirleri incelenirse, diğer satış siteleri önerileri hakkında da fikir sahibi olunmuş olur.

Instagram’da satış yapmak yasal mı diye bir soru akıllara düşerse, bu satışın internet pazaryerinde satış yapmaktan bir farkı yoktur. Bu nedenle yasal bir platformdur. Online satış önerileri hakkındaki en can alıcı 5 maddeyi perçemlerinden yakalamak adına, bir alt satırda pencereler aralanmaktadır.

1.Sosyal Medya Satış Yapmak İçin 5 Muhteşem Öneri Aksiyon İçin Davet

Bu denizin kıyısından ilerlenecek olursa kişinin karşısına ilk olarak aksiyon temalı davet çıkmaktadır. Kişi ne yapmak istediği konusunda reyini kullandıktan ve rakip analizi yaptıktan sonra hedef kitlesini tanımalıdır. Bunun neticesi olarak kurulan site içerisinde, ziyaretçilere istedikleri verilmelidir. Aksi taktirde ziyaretçilerin, bir daha site içerisinde esameleri okunmaz. Bu nedenle ürün satış bilgileri, servis detayları daima güncellenmelidir.

Aynı zamanda bu bilgiler cezbedici bir düzen içerisinde servis edilmelidir. Aksiyon davetini arttırmak ve hareketlendirmek adına ilgi çekici paylaşımlar yapılmalıdır. Hedef kitleye aradıklarının sizin sitenizde mevcut olduğu imajı çizilmelidir. Bu bilgiler ışığında ilerlerken, sayfa içeriğinin yüzde yetmişi takipçilere ilgili ve değerli veriler sunmalı, yüzde yirmisi başka mecralardan gelen bilgiler olmalı, yüzde onu ise promosyon içermelidir.

11858 teknik destek
11858 teknik destek
11858 teknik destek
11858 teknik destek

2. Hızlı ve Kişiye Özel İmaj

 

Satış önerileri çatısı altında ilerlenirken bir diğer önemli mevzu ise, kısa sürede istenilene ulaşabilme halidir. Bunu yaparken de ziyaretçilere kendilerini özel hissettirme halinin de korunması gerekmektedir. Ziyaretçilerin harekete geçmesini sağlayacak güncellemeleri, ürünü almak ya da rezerve etmek adına yapılacak olan yönlendirmeleri ve özel kampanyaları ideal, uygun ve hızlı teklifler ile sunmak gerekmektedir.

Profil işletme bilgileri ile optimize edilmelidir. Diğer platformlar ile entegreli bir biçimde çalışma sergilenmelidir.

3. Paylaşılmasını Sağlamak

 

İnternetten satış önerileri kulvarında hem yeni takipçiler kazanmak hem de mevcut kitlenin yerini sağlamlaştırmak adına sayfanın paylaşılması da bir hayli önem arzetmektedir. Albenisi yüksek iletiler paylaşılırsa takipçilerin eli paylaşım butonuna kendiliğinden gidecektir. Buna ek olarak site sahibi retweet et, paylaş ya da pin’le demekten çekinmemelidir. Tabiri caiz ise kaz gelecek yerden tavuk esirgenmemelidir.

Aynı zamanda teşvik amaçlı paylaşım yapan takipçilere özel ayrıcalıklar tanınacağına dair vaadler sunulabilir. Güven zedelememek adına, bu vaadlerin altı doldurulmalı ve bu vaadler yerine getirilmelidir.

4. Kurumsal Kimliği Yansıtmak

 

Aradaki güven köprüsünün ivedilikle inşa edilebilmesi adına, marka kimliğini aks ettirecek bir logo kullanılmalıdır. Görseller, hashtag ve post metinleri bu kurumsal imajın çizilmesine yardımcı olmaktadır. Bu adımlar başarılı bir biçimde takip edilirse, zirvede bir e-ticaret performansı sergilenecektir.

  1. Güvenilir Ödeme Yöntemi

Sosyal medya satış yapmak için 5 muhteşem öneri incelemesinde son değerlendirme ödeme şeklidir. İnternetten alışveriş yapan kitlenin en önem verdiği meselelerden biri ürünün ödemesinin nasıl yapılacağıdır. Meşhur ödeme biçimleri arasında kapıda ödeme, eft havale, banka kartı ve kredi kartı ile ödeme yer almaktadır. Genel anlamda eft havele kullanılsa da bu her müşteriye güven aşılamamaktadır. Bu nedenle çeşitlilik gerekmektedir.

 

Bu ödeme çeşitliliği ile sağlanan güvenin meyvesi olarak, takipçi sayısında da artış sağlanacaktır. Böylece satışlar da gözle görülür bir rövanş yakalanacaktır. Sosyal medya satış yapmak için 5 muhteşem öneri başlığı altında sıralanan adımlar takip edilirse hem çağa ayak uydurmak kolaylaşacaktır hem de sanal kazanç kapısı da aralanacaktır.

 

 

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA