Günümüzde fiyat performans ve sunduğu kolaylık nedeniyle en çok satanlar arasına giren Keneetic Omni DSL N300 modem kurulumu nasıl yapılacağı ve hangi ayarlar yapılabildiği konusunda sizler için araştırma yaptık. Extra DSL modeline göre bazı özelliklerini taşımayan Keneetic Omni DSL N300 modeminde her biri 5 dBi bulunan 2 adet anten bulunmaktadır. Bu antenlerle geniş bir hareket ile sinyal gücünüzü istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. 2.4 GHz wi-fi desteği ile 300 Mbps indirme hızı ile kullanıcılarını memnun edecek seviyeye çıkmaktadır.

Bu modemin en önemli özelliği ise içerisinde kendine ait bir işletim sisteminin olmasıdır. KeeneticOS işletim sisteminin yüklü olduğu bu cihaz 128 MB DDR2 SDRAM ve 128 MB flaş bellek özellikleriyle dikkat çekiyor. Ayrıca KeeneticOS işletim sistemi 700 MHz hızında çalışmakta.

Keenetic Omni DSL modeminin tasarımına bakacak olursak diğer modellerle benzer bir görünüm taşıyor. 4 adet Ethernet portu yine cihazın arka tarafına konumlandırılmıştır. Bu bölümde ayrıca bir telefon kablosu girişi, güç tuşu, sıfırlama tuşu bulunmaktadır.

Keneetic Omni DSL N300 Modem Kurulumu İçin Mobil Uygulama

Keneetic Omni DSL N300 Modem kurulumu için cihazın kurulumunu iki şekilde yapabilirsiniz. Bunların en basit olanı akıllı telefonunuzdan uygulama ile kurulumunu sağlamak. İOs veya Android cihazlarınızdan Keenetic uygulamasını indirerek kurulumunu oldukça basit bir şekilde yapabilirsiniz.

11858 teknik destek
Keneetic Omni DSL N300 Modem Kurulumu Nasıl Yapılır

Modemin altında bulunan kodu uygulama içerisinde QR kodu okutarak cihazı wifi şebekenize bağlayıp kurulumu tamamlayabilirsiniz.

Keneetic Omni DSL N300 Wi-Fi nasıl aktif edilir

Ayrıca bu uygulama içerisinde cihaz ile alakalı detay ve ayarlama özellik bilgilerini bulabilirsiniz. İkinci kurulum seçeneğinde ise aynı uygulamayı bilgisayarınıza yükleme yaparak kurulum işlemlerini tamamlayabiliyorsunuz.

Uzaktan Kontrol

Cihazın içerisinde bir işletim sisteminin olması size uzaktan kontrol imkanı da sunuyor. Keentic Omni DSL, bulut temelli yapısı sayesinde Keenetic cihazlarınızı cihazınızın başında olmadan da dilediğiniz yerden dilediğiniz zaman yönetebilirsiniz. Ücretsiz olarak sunulan SSL sertifikalı KeenDNS servisi sunmaktadır.

Keenetic cihazınız için statik bir DNS adresi alabilirsiniz. Buna ek olarak ağınızdaki istemci cihazlar için de subdomain’ler atayarak doğrudan cihaz ekleyebilirsiniz. NVR, DVR ya da NAS cihazlarınız gibi cihazlarınızın kontrol panellerine ve ara yüzlerine erişebilirsiniz.

Benzer özelliklere sahip Keenetic Hero DSL AC1300 modem için yazımızı da inceleyebilirsiniz: https://teknodestek.com.tr/keenetic-hero-dsl-ac1300-modem-kurulumu/