Ana Sayfa Destek En iyi 5 Windows Olay Günlüğü Görüntüleyicisi

En iyi 5 Windows Olay Günlüğü Görüntüleyicisi

0

En iyi 5 Windows 10 olay günlüğü görüntüleyicisi

Olay günlüğü görüntüleyicileri, bilgisayarınızdaki önemli olayları izleyen programlardır. Bilgisayarınızda çalışan her uygulama veya program olay günlüğünde bir iz bırakır ve uygulamalar durmadan veya çökmeden önce bir bildirim gönderirler. Bilgisayarınızda yapılan her olay veya değişiklik, olay günlüğüne kaydedilir.

Başka bir deyişle, bir olay görüntüleyicisi, uzun metin günlük dosyalarını tarayan, bunları gruplayan ve çok büyük miktarlarda teknik verilere daha basit bir arayüz ekleyen bir programdır. Bilgisayarınızın düzgün çalışmaması durumunda, olay izleyicileri önemlidir, çünkü bunlar sorunun kaynağı hakkında size önemli bilgiler sunar.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Windows 10, kullanıcılarına bilgisayarlarında gerçekleşen işlemler hakkında derinlemesine bir görüntü sunan kendi yerleşik olay günlüğü görüntüleyicisiyle birlikte gelir. Belirli etkinlik bilgilerini analiz etmek istiyorsanız, üçüncü taraf etkinlik görüntüleyicilerini de kullanabilirsiniz.

En iyi Windows 10 olay günlüğü görüntüleyicileri

Windows Olay Günlüğü Görüntüleyici

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Çoğu Windows kullanıcısı, bilgisayarlarında gerçekleşen olayları kontrol etmek için bu yerleşik araca güvenir. Bu aracın iki büyük avantajı var: Bilgisayarınızda zaten yüklü ve sezgisel bir arayüze sahip. Arama çubuğuna “olay görüntüleyici ”  yazarak Windows Olay Günlüğü Görüntüleyici’yi başlatabilirsiniz.

Aracın ekranı üç bölüme ayrılmıştır: olay kategorileri sol taraftaki çubukta bulunur, log olaylarıyla ilgili detaylar pencerenin orta kısmında bulunurken, mevcut işlemler sağ taraftaki çubukta listelenir.

Windows Olay Günlüğü Görüntüleyicisi, beş günlük olayıyla ilgili raporlar sunar:

 • Uygulama olayları: uygulama / program sorunları hakkında raporlar.
 • Güvenlik olayları: güvenlik eylemlerinin sonuçları hakkında raporlar.
 • Kurulum olayları: temel olarak etki alanı denetleyicilerini ifade eder.
 • Sistem olayları: Bunlar, Windows sistem dosyaları tarafından karşılaşılan sorunlar hakkında gönderilen raporlardır ve genellikle kendi kendini iyileştiren sorunlardır.
 • Yönlendirilen olaylar: bu bildiriler diğer bilgisayarlar tarafından gönderilen mesajlardır.

Olay Günlüğü Gezgini

Bu olay günlüğü görüntüleyici, kullanıcıların Windows olay günlüğüne kaydedilen olayları görüntülemesini, analiz etmesini ve izlemesini sağlar. Olay Günlüğü Gezgini, Microsoft’un kendi Olay Günlüğü Görüntüleyicisin den daha iyidir ve tabloya daha fazla özellik katar. Bu araç sayesinde, kullanıcılar çeşitli olay günlüklerini analiz edebilir: güvenlik, uygulama, sistem, kurulum, dizin servisi, DNS ve daha fazlası.

Diğer özellikler:

 • Olay günlüklerine anında erişim – Olay Günlüğü Gezgini hem yerel hem de uzak olay günlükleriyle ve aynı zamanda EVT ve EVTX biçimindeki olay günlüğü dosyalarıyla çalışır.
 • Verimli filtreleme – Düzenli ifadeler kullanarak olay açıklamalarına göre filtreleme, güvenlik olayı parametrelerine göre filtreleme veya karmaşık filtreler oluşturabilir ve bunları bir filtre kitaplığında düzenleyebilirsiniz.
 • Olayları verme ve rapor oluşturucu – olayları verme ve yazdırma.

Olay Günlüğü Gezgini’ni ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

MyEventViewer

11858 teknik destek
11858 teknik destek

MyEventViewer, Microsoft’un Olay Günlüğü Görüntüleyicisine bir başka ilginç, basit alternatif. Bu araçlar, olay açıklaması ve verilerle birlikte tek bir listede birden fazla olay kaydını izlemenizi sağlar. Bu yazılımı çalıştırmak için herhangi bir yükleme işlemi veya ek DLL dosyası gerekmez, tek yapmanız gereken yürütülebilir dosyayı başlatmaktır.

Diğer özellikler:

 • Yalnızca sisteminizi izlemeniz için gereken temel özellikleri ve seçenekleri sunar.
 • Basit arayüzü çok kullanıcı dostudur.
 • Olayları uzaktaki bir bilgisayardan görüntüleyebilirsiniz.
 • Bazı etkinlikler belirli kullanıcılardan gizlenebilir.
 • Olaylar bir dizi kriter kullanılarak filtrelenebilir.

MyEventViewer’ı NirSoft’tan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

 FullEventLogView

Bu, NirSoft’un en yeni etkinlik görüntüleyicisidir, 9 Eylül 2016’da piyasaya sürüldü. FullEventLogView, tüm Windows etkinliklerinin ayrıntılarını bir tabloda gösteren Windows 10 için basit bir araçtır. Bu araçla, yerel bilgisayarınızın olaylarını, ağınızdaki uzak bilgisayarın olaylarını görüntüleyebilir ve bu olayları dışa aktarabilirsiniz.

FullEventLogView’ı NirSoft’tan  ücretsiz olarak indirebilirsiniz  .

SentinelAgent

SentinelAgent bulut tabanlı bir Windows izleme yazılımıdır. Bu araç, ağınızdaki herhangi bir Windows PC, tablet ve sunucudan olay günlüklerini, performans ölçümlerini ve sistem envanterini kaydeder, depolar ve analiz eder.

SentinelAgent, ev kullanıcıları, küçük ve orta ölçekli işletmeler ve kurumsal müşteriler için kullanılabilir. Ev kullanıcıları için SentinelAgent, cihazlarınızda sorun olduğunda sizi uyarır ve sorunun kaynağını da belirlemenize yardımcı olur. Araç, belirli bilgisayar performans öğelerini izlemek için önceden yapılandırılmış olduğundan ve sorunlar algılanır algılanmazsa sizi e-posta ile uyaracak şekilde yapılandırılmış olması gerekmez.

Diğer özellikler:

 • 7 Gün Veri Saklama (Dönen)
 • 1 Makineden Tüm Makinelerinizi İzleyin
 • CPU / Disk Hataları İçin Önceden Yapılandırılmış Bildirimler
 • Olay Kimliği Hataları için Önceden Yapılandırılmış Bildirimler
 • Reklamsız, Bloat yok.
 • Ağ Kurulumu Hazır
 • 7 Mb Disk Alanı Gerekli.

SentinelAgent’ı ev kullanıcıları için ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Bu en iyi 5 Windows  olay günlüğü görüntüleyicisinin, izleme gereksinimlerinize en uygun aracı seçmenize yardımcı olacağını umuyoruz. Bu makalede listelenen etkinlik görüntüleyicilerinden bazılarını daha önce denediniz mi? Aşağıdaki yorum bölümünde bize deneyiminizden bahsedin

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA