Evlerinde veya iş yerlerinde yüksek ağ performansı arayanlar için Keenetic City modemi ile  ilgili bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

74a714b5a3de8997541a6ef7b297ea60

Keenetic City’de 580 MHz işlemci, 64 MB DDR2 RAM, 16 MB flaş bellek gibi başlıca donanım bileşenleri mevcut. 2.4 GHz ve 5 GHz frekans bantlarında çalışan bu ürün 802.11ac protokolünü de destekliyor. 2.4 GHz bandında saniyede 300 megabite, 5 GHz bandında ise saniyede 433 megabite kadar Wi-Fi bağlantı hızlarını desteklemekte.Keenetic City ile ağınızın hızını ve verimliliğini artırabilirsiniz. Sahip olduğu üç adet 5 dBi PCB anten, döndürülebilir yapısı sayesinde sinyal yönünü ayarlayabilirsiniz Aynı zamanda cihazı farklı şekillerde konumlandırmaya da kolaylık sağlamakta. Keenetic City’nin ön tarafında güç, fonksiyon, geniş ağ, kablosuz ağ durumlarını gösteren LED lambalar ve çok işlevli Wi-Fi düğmesi mevcut. Arkada 4 adet 100 megabit/saniye Ethernet portu bulunuyor. Bunlardan biri mavi renkle işaretlenmiş ve modeminizden gelen ağ kablosunu bu girişe takmanız yeterli oluyor. Kablolu ağ ürünlerinin bağlantısı için diğer portları da kullanabilirsiniz.

9d20e05e07caa324fbd0b7e2c8e66bd4

Keenetic City’nin kurulum işlemi de diğer Keenetic ürünlerine benzer şekilde ve oldukça basit. Başlangıç için Keenetic’in iOS veya Android uygulamasından kurulum yapabilirsiniz. İnternet güvenliği konusunda da Keenetic City güçlü özellikler sunuyor. DNS hizmeti ekleme, güvenlik duvarı oluşturma , reklam engelleme gibi özellikleri mevcut. Port yönlendirme ve benzeri özel düzenlemeleri de kolaylıkla yapabilirsiniz. Domain Adı bölümünden bir adres belirleyebilir ve daha sonra istediğiniz yerden, istediğiniz zamanda Keenetic City’ye uzaktan erişim sağlayabilirsiniz.

unnamed

Keenetic City de kolay yönetimiyle dikkat çekiyor. Ayarlar bölümü oldukça detaylı bir şekilde tüm ayarları kolaylıkla yapmayı sağlıyor. Güncelleme işlemleri de internet üzerinden, zahmetsiz biçimde gerçekleştiriliyor. Ön tarafta bulunan Wi-Fi butonunun işlevlerini ayarlar bölümünden ayarlayabilirsiniz. Keenetic City, gelişmiş özellikleri çok fazla aramayan, ancak çift bant Wi-Fi desteği ve iyi bir kablosuz ağ performansını öncelikleri olan kullanıcılar için uygun bir seçenek olacaktır. Kolay kurulumu, farklı çalışma modlarıyla sunduğu esneklik de bu ürünün artıları arasında yer alıyor.