Microsoft Word nedir ve ne işe yarar kısaca tanıyalım.

Microsoft Word ofis,büro,okul,eğitim,hastahane ve benzeri bir çok alanda bilgisayar yardımı ile  işlerimizi kolaylaştıran bir kelime işlemci programıdır.

Word ile verilerimizi kayıt altına alabilir belgelerimize çeşitli özelliklerini ekleyebiliriz. İstedigimiz zaman kayıtlı verilerimizi karşı sunucuya rahatlıkla gönderebiliriz.

 

Word programı bir çok özelliğini  kendi içerisinde otomatik olarak tanımlar.Örnek verecek olursak Word programı yanlış yazdığımız bir yazıyı düzeltebilir çizim yapabilir,grafik ve tablo oluşturabilir.

Word ile  kopyala,yapıştır,kes ve kaydet gibi klavye kısayol tuşlarını kullanabiliriz.Ve tüm bu özellikler gibi birçok özelliğini kullana biliriz.

Bugünkü makalemizde word’ün birçok özellikleri arasından takvim ekleme özelliğini inceleyeceğiz.

Word’ün Takvim özelliği yoğun bir şekilde çalışan kullanıcıların yer zaman,saat ve tarih gibi önemli etkenlerini unutmaması için oldukça kullanışlı bir özellik gibi duruyor. Word’ün takvim özelliği ile önemli toplantıların ve bizler için değerli olan özel günleri hatırlayacağımız verimli bir özellik olacaktır.

Hep birlikte Word ile aşama aşama takvim oluşturalım.

Öncelik olarak Word sayfası açalım sayfamızın sol kısmında yer alan dosya menüsüne tıklayalım.

DOSYA

Sol tarafta açılan pencereden ise  yeni yazısına tıklayalım.

YENI

Karşımıza gelen pencerede arama bölümü olacaktır. Bu alanda takvim yazıp arama simgesine tıklayalım ve takvim çeşitlerinin açılmasını bekleyelim.

TAKVIM ARA

Bizleri karşılayan diğer bir ekranımızda ise birden fazla seçim yapabileceğimiz takvim çeşitleri olacaktır.

TAKVIMLER SEC

Bu pencereden istediğimiz herhangi bir takvimin üzerine tıklayalım.Ve karşımıza gelen pencerede oluştur butonuna tıklayalım.

OLUSTUR

Oluşturduğumuz takvim artık Microsoft Word sayfamızda yer alacaktır.Ocak ayından başlayarak aralık ayına kadar tüm tarihleri içerisinde barındırmakta olup istediğimiz her güne ayrı ayrı notlar eklememize imkan tanıyacaktır.

İstediğimiz günlere ve bizler için önemli özel tarihlere nasıl not eklerim sorusunun cevabı çok basit.

Herhangi bir gün üzerine gelip tıklayalım ve istediğimiz notu ekleyelim.

NOT

Word ile takvim eklemek ve önemli tarihlere not düşmek oldukça basit ve faydalı bir özellik olacaktır.