Eğitim elmas gibidir; Öğrenmenin yaşı olmadığı özlü sözünden yola çıktığımızda tarih boyunca kanıtlanmış bir argüman olarak kişiye bağlı ve sınırsızdır aynı zamanda. Çok erken yaşlarda başlayan eğitim süreçlerinde temel amaç dünyayı anlamanın yanı sıra hayatın her anında ihtiyaç duyulacak çeşitli bilgilere erişmektir.

Yepyeni bir eğitim,öğretim yılına merhaba dedik. Özlenen arkadaşlar, öğretmenler, bilgi birikimini ara vermeden genişleten dersler ve yüksek not hedefleri ile 2021 yazına kadar sürecek dopdolu aylar bizleri bekliyor. Ancak bu sene farklı bir süreç söz konusu; zira uzaktan eğitim anlayışının okulda eğitim ile birlikte bir süre devam etmesi bekleniyor. Dolayısıyla eğitim-öğretimin evde de yoğun şekilde sürecek olması, okuldan eve taşınan dersler ve alışık olduğumuz teknolojik gerekliliklerle birlikte ele alınacak. Bizler de bu kapsamda eğitimin tüm aşamalarına katkı sağlayan son derece kullanışlı uygulamaları bir araya getirdik.

BUSUU

online 1 3

İngilizce, Almanca dahil toplam 9 dilde hızlı ve etkin öğrenim vadeden Busuu, son dönemin editör seçkilerinden. Android’de en çok tercih edilen yabancı dil uygulaması olan Busuu, iPhone ve iPad platformlarında da ilgi ile karşılanıyor. Pratik yaparak yabancı dil öğrenme temeli sunan uygulama, dili adım adım öğrenebilmenizi mümkün kılıyor.

UDEMY

online 1 2

Uzun yıllardır beğeni ile izlediğimiz Udemy, eğitim dendiğinde olmazsa olmaz uygulamalardan biri. Resimden İngilizce’ye birçok farklı derste binlerce konuda eğitimler içeren uygulama, basitliği ve inovatif arayüzüyle sevdiğimiz eğitim esaslı mobil uygulamalardan.

KUNDUZ

online 1 1

Kunduz uygulaması; YKS, LGS, KPSS ve ALES sınavlarına hazırlanan öğrencilerin yol arkadaşı oluyor. 20 binden fazla eğitmenin bulunduğu, 8 milyonu aşkın sorunun çözüldüğü mobil uygulama, temel liselere ve özel derslere alternatif oluyor. Hem eğitmenler hem de öğrenciler için sosyal fayda yaratan mobil uygulama, öğrencilerin hayatını kolaylaştıran en iyi mobil uygulamalar arasında bulunuyor.

Kunduz’un çalışma prensibi çok basit ve faydalı: Öğrenci, Kunduz ile çözemediği sorunun fotoğrafını çekerek gönderiyor. Profesyonel eğitmenler tarafından sorunun çözümü ortalama 10 dakikada içinde kullanıcıya görsel şekilde iletiliyor. Öğrenciler, Kunduz uygulaması sayesinde 13 farklı derste sorularını sorabildiği gibi, “Eğitim Koçluğu” yardımı da alabiliyor.

KHAN ACADEMY

online 1 1

Khan Academy, kâr amacı gütmeyen bir eğitim kuruluşu ve herkese, her yerde, dünya standartlarında ücretsiz eğitim veriyor. Bu uygulama ile her şeyi ücretsiz öğrenebilirsiniz. İstatistik bilimini oturduğunuz yerden öğrenmek mi istiyorsunuz? İşte fırsat! Krebs döngüsünü keşfedin. Müzik notalarına giriş yapın. Geometrinin temellerine başlayın. Sınavlara hazırlanın veya maceraya çıkmak istiyorsanız tarımın nasıl keşfedildiğini öğrenin.

Videolar, alıştırmalar ve makaleler ile matematik (cebir öncesi, aritmetik, cebir, geometri, trigonometri, istatistik ve lineer cebir), fen bilimleri (fizik, kimya, biyoloji), ekonomi, sosyal bilimler (sanat tarihi, dünya tarihi) ve daha fazlası Khan Academy’de sizlerle.

Son Güncelleme 1 Aralık 2020 Yazar Pınar Güldökmez