Ana Sayfa Bilgisayar Keenetic Lite Modem İnceleme

Keenetic Lite Modem İnceleme

0

Keenetic ailesini farklı bir üyesi olan Keenetic Lite evinizde veya iş yerinizde kablosuz ağınızın kapsama alanını genişletmek için kullanabileceğiz performanslı bir cihaz. Keenetic Lite ile ilgili bilgileri yazımızda inceleyebilirsiniz.

 

Keenetic Lite, üzerinde bulundurduğu 5 Ethernet portu ile dikkat çekici durumda. İçerisinde 575 MHz MT7628N işlemcisi, 64 MB DDR2 RAM ve 8 MB flaş bellek bulunmakta. Ayrıca 2.4 GHz wi-fi desteği ile 300 Mbps kadar indirme hızını desteklemekte. WPA3 ağ güvenliği ile de yüksek seviyede güvenlik sağlamakta. 5 dBi özelliğinde 2 adet anteni bulunan bu cihazı hem yatay hem de dikey olarak kullanılabiliyor. Anten kısımları da hareketli olduğundan modem sinyal yönlerini istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Keenetic Lite ile kablosuz ağınızı genişletme işlemini farklı şekillerde gerçekleştirebiliyorsunuz. Eğer bulunduğunuz ortamda bir Keenetic ürünü varsa, onunla bir Wi-Fi sistemi oluşturabilirsiniz ve böylelikle örgü tipinde bir kablosuz ağ kurabilirsiniz. sonra Keenetic Lite’ın Ethernet kablosunu çıkararak istediğiniz yere koyabilir ve böylelikle cihazın genişletici olarak çalışmasını sağlayabilirsiniz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Eğer evinizde Keenetic dışında bir markaya sahip modem veya router cihazı varsa, Keenetic Lite’ı yine bir genişletici olarak kullanabilirsiniz. İşleme başlamadan önce yine Keenetic Lite’ın çalışma modunu Wi-Fi genişletici olarak ayarlamanız gerekiyor. Daha sonra sıra Keenetic Lite’ı ortamda bulunan Wi-Fi ağına eklemeniz gerekiyor. Eğer modem cihazınız WPS’i destekliyorsa, işlem daha kolay. Öncelikle modeminizde WPS tuşuna basın, daha sonra da Keenetic Lite’ın önünde bulunan ve kablosuz ağ simgesiyle gösterilen fonksiyon tuşuna basın. Bağlantı işlemi birkaç dakika içinde tamamlanmış olacak ve cihaz kullanıma hazır hale gelmiş olacak.

Keenetic Lite, evinizde veya iş yerinizde kablosuz ağın verimini ve performansını daha da yukarı çıkarmaya yardımcı olacaktır. Doğal boyutları ve esnek antenleri de kurulumunu ve uygun yere konumlandırılmasını kolaylaştırıyor. Elinizde bir Keenetic modem veya router cihazı varsa, sağladığı verim daha da artıyor.

11858 teknik destek
11858 teknik destek
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA