Ana Sayfa Bilgisayar İTunes Movie Store’dan Film Nasıl İndirilir?

İTunes Movie Store’dan Film Nasıl İndirilir?

0

İTunes, MacOS Catalina’nın piyasaya sürülmesiyle Müzik uygulamasına dönüşse de, birçok Mac kullanıcısı hala iTunes’u işletim sisteminin önceki sürümlerinde çalıştırıyor.

Apple’dan film satın almak veya kiralamak için bilgisayarınızda bir Apple Kimliğine ve iTunes’a ihtiyacınız vardır, ancak her ikisine de sahipseniz film aramak ve indirmek kolaydır.

İTunes’dan Bir Film Bulma ve İndirme

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Film akışı popüler olsa da, güvenilir bir yüksek hızlı ağ bağlantısına yakın olmayacağınız zaman bunları indirmek mantıklıdır.

-Bilgisayarınızda iTunes’u başlatın.

-İTunes’un Filmler bölümüne gitmek için iTunes ekranının sol üst köşesindeki açılır menüden “Filmler’i” seçin. Zaten seçilmemişse, ekranın üst ortasındaki “Kaydet’i” tıklayın.

-Mevcut filmlere göz atın veya arama alanına bir film adı girin.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

-Sizi ilgilendiren bir film bulduğunuzda, bir bilgi ekranı açmak için küçük resmine tıklayın. Bilgi ekranı filmin bir açıklamasını, bir iTunes incelemesini, fragmanları ve varsa iTunes Extra’yı içerir. Ayrıca, satın alınacak fiyatın bulunduğu bir düğme ve bazen filmi kiralamak için bir fiyatın bulunduğu bir düğme içerir.

-Ek filmlere göz atmak için diğer film küçük resimlerini seçebileceğiniz iTunes Store’a dönmek için bilgi ekranının sol üst köşesindeki geri okuna tıklayın.

-İstediğiniz bir film bulduğunuzda, bilgi ekranında film için “Satın Al” veya “Kirala” düğmesini tıklayın. İstenirse Apple Kimliğiniz ve parolanızla giriş yapın.

-Satın Al veya Kirala düğmelerinin bulunduğu aynı alanda bulunan “İndir” düğmesini tıklayın. Çevrimdışı olmadan önce filmin indirilmesini bekleyin. Apple, hesabınızdan hemen ödeme alır.

İndirme Satın Alma ve Kiralama Arasındaki Fark

İTunes’da bir film satın aldığınızda, onu indirseniz de yayınlasanız da sonsuza kadar sizin olur. Bir film kiraladığınızda, onu izlemeye başlamak için 30 günlük bir zamanınız vardır ve ardından kiralamanızın süresi dolar. Ancak, kiralamayı ilk kez izlemeye başladığınızda, izlemeyi bitirmek için yalnızca 48 saatiniz vardır ve ardından bilgisayarınızdan kaybolur. Bu 48 saat içinde birçok kez izleyebilirsiniz.

Arama Fonksiyonunu Kullanın

Hangi filmi aradığınızı biliyorsanız, başlıktan iTunes penceresindeki Ara kutusuna bir anahtar sözcük girebilirsiniz. İTunes Store’a bağlandığınızda, Ara kutusu, iTunes arşivinizde bulunan medyadan değil, yalnızca iTunes mağazasından sonuçları döndürür. Bununla birlikte, bir anahtar sözcük girerseniz, iTunes Store, müzik ve TV şovları da dahil olmak üzere bu anahtar sözcükle tüm sonuçları döndürür.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA