Ana Sayfa Bilgisayar Bilgisayarınızın Bakımını Yapmanın Basit Yolları

Bilgisayarınızın Bakımını Yapmanın Basit Yolları

0
11858 teknik destek

Fanınızı temizlemediğiniz için bir CPU yaktıysanız, dijital hayatınızın on yılını bir sabit sürücü çökmesi nedeniyle kaybettiyseniz veya kötü bir virüsü ortadan kaldırmak için dört saat harcadıysanız, muhtemelen çoktan değerli bir ders almışsınızdır.

Aşağıda bahsettiğimiz üç alan her şeyden ibaret olmasa da, dikkate alınması gereken en önemli şeylerdir ve bunlara göre hareket ederseniz, sizi başka türlü ortaya çıkabilecek daha ciddi ve pahalı bazı sorunlardan muzdarip etmekten alıkoyacaktır.

Önemli Dosyaları Yedekleyin

Bir bilgisayar sahibi olarak yapabileceğiniz en önemli şey, sabit sürücünüzde depolanan verileri tutarlı ve güvenilir bir şekilde yedeklemektir. Donanım bir bilgisayarın en değerli parçasıydı, ancak bu bitler ve baytlar artık gerçek yatırımdır.

Yazılıma, dijital müzik ve videoya büyük miktarlarda para harcadınız ve belgeler yazmak ve dijital dosyalarınızı düzenlemek için sayısız saatler harcadınız. Bu bilgileri düzenli olarak yedeklemezseniz, ciddi bir bilgisayar sorunu sizi büyük bir pişmanlık duygusuna bırakabilir.

En iyi çözüm, bulut tabanlı bir yedekleme hizmetidir. Evet, ücretsiz bir yedekleme hizmeti kullanmazsanız, size ayda birkaç dolara mal olur, ancak ne aldığınızı düşünürseniz, bulacağınız önemli eşyalarınız için en ucuz sigorta poliçesidir.

Geleneksel yedekleme yazılımı da bir seçenektir, ancak sonuçta, yerel yedeklemeler yerel olarak evinizde depolandığından internete yedeklemekten daha az güvenlidir.

Kritik Yazılımınızı Düzenli Olarak Güncelleyin

11858 teknik destek

Bilgisayarınızdaki yazılımı güncel tutmak artık bilgisayar sahipliğinin isteğe bağlı bir parçası değildir. Önemsiz posta, güvenlik ihlalleri, donanım uyumsuzlukları ve yazılım çakışmalarının yanı sıra virüsler, solucanlar ve diğer kötü amaçlı yazılımlar artık günlük dijital yaşamınızın bir parçası.

Bilgisayarınızı en son yamalar, düzeltmeler ve aygıt sürücüleriyle güncellemek bu sıkıntıları gerçekten uzak tutabilir. Güncellemeler, sahip olabileceğiniz hemen hemen her antivirüs programı, e-posta istemcisi, işletim sistemi ve donanım parçası için internette ücretsiz olarak mevcuttur.

Bu nedenle donanımınızın sürücülerini güncellemekten korkmayın ve lütfen virüslere karşı düzenli olarak tarama yaptığınızdan veya antivirüs programınızda “her zaman açık” korumanın etkinleştirildiğinden emin olun.

Güncelleme o kadar önemlidir ki, bilgisayar yazılımınızı güncellemenin kolay bir yolunu sağlayan şirketler ve programlar bile vardır, bu nedenle tam da bunu yapabilen yazılım güncelleme programlarından birini almayı kaçırmayın. Bu ücretsiz güncelleyicilerin bazıları tamamen kontrolsüzdür ve tüm güncellemeleri sizin için otomatik olarak yapar, böylece bir kez kurduğunuzda çok fazla endişelenmenize gerek kalmaz.

Her Şeyin Temiz Olduğundan Emin Olun

Hepimiz, çoğu şeyin temiz olduğunda biraz daha iyi çalıştığını biliyoruz. Tesisatınız temiz olduğunda su daha kolay akar, arabanızın motoru siz ona bakarsanız daha iyi çalışır.

Bilgisayarınızdaki fanların, sizinki olduğunu varsayarsak, bilgisayarınızın bir parçası olan önemli bileşenleri güzel ve havalı tutmaya devam edebilmeleri için benzer bakıma ihtiyaçları vardır..

Dosyalarınızı ve klasörlerinizi sanal dünyanızda düzenli tutmak ve bilgisayarınızın içinde ve dışında biriken tozu ve kiri temizlemek, gün içinde ve dışında sorunsuz çalışmasını sağlamada rol oynar.[popup_anything id=”46517″]

11858 teknik destek

Destek sitemiz sorununuzu çözmenize yardımcı oldu mu?
2018 Oylamalar · 2018 Cevaplar
Cevabı Gönder
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
            Destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA
Önceki İçerikİTunes Movie Store’dan Film Nasıl İndirilir?
Sonraki İçerikKeenetic Extra DSL AC1200 Modem kurulumu
Webmaster, freelancer, teknoloji hastası. Kendini bilmiş bileli teknoloji okyanusunda amiral gemileri ile iç içedir. Çukurova Üniversitesi mezunudur. Bir seyyah gibi gezmeye bayılır. Teknoloji makaleleri yazıp insanları aydınlatmayı amaç edinmiştir.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.