Ana Sayfa Rehber Instagram’da Taklit Hesabı Şikayet Etme (Resimli Anlatım)

Instagram’da Taklit Hesabı Şikayet Etme (Resimli Anlatım)

1
Instagram’da Taklit Hesabı Şikayet Etme (Resimli Anlatım)

Kullanımıyla, getirdiği yenilikleriyle ve görselliğiyle kısa süre içerisinde sosyal medyanın en popüler ağlarından biri haline gelen Instagram‘da son zamanlarda yaşanan sorunlardan biri haline gelen Taklit Hesap Sorunu”, “Instagram” kullanıcılarının sıklıkla yaşadığı sorunlardan biri haline geldi.

Başkalarına ait resimler ve kişisel bilgiler kullanılarak açılan ve yakın arkadaşlarınıza mesajlar atan bu hesapların artık kapatılması mümkün. İşlemler için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

  • Öncelikle boş bir internet sayfası açıp, adres satırını temizliyerek “help.instagram.com/contact/636276399721841” yazıp Enter‘a basıyoruz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek
  • Karşımıza Instagram’daki Bir Taklit Hesabı Şikâyet Edin” başlığı altında bir sayfa gelecektir.

Birisi sizi veya tanıdığınız birini taklit eden bir Instagram hesabı oluşturduysa, lütfen şikâyette bulunmak için bu formu kullanın.açıklaması altında bulunan formun doldurulması gerekiyor.

Durumunuzu aşağıdakilerden en iyi hangisi açıklamaktadır?kısmında Birisi beni veya bir arkadaşımı taklit eden bir hesap açmış” seçeneğini işaretleyip devam ediyoruz.

Instagram hesabınız var mı?kısmında Hayır” işaretliyoruz. Hesabınız varsa ve isterseniz “Evet” seçeneğini de seçebilirsiniz.

Bu hesap sizi taklit ediyor?kısmında Evet, taklit edilen kişi benim” kutucuğunu veya şikayetle ilgili diğer seçeneklerden birini işaretliyoruz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Adınız ve soyadınız:kısmına ise kendi isim ve soyisim bilgilerimizi giriyoruz.

E-posta adresiniz:kısmına da kullanmakta olduğunuz mail adresini giriyoruz.

Instagram kullanıcı adınız(varsa):bu kısma ise (varsa) Instagram kullanıcı adımızı giriyoruz.

Şikayet edilen hesapların Instagram kullanıcı adları:bölümüne ise sizi veya başkasını taklit eden hesabın kullanıcı adını girmemiz gerekiyor.

  • Devamında sayfayı aşağıya doğru çektiğimizde Dosyaları Seç” başlığı altında bir sayfa olacaktır. Bu kısma, nüfus kimlik kartınızın ön yüzünü TC Kimlik No, Kimlik Seri Numaranız kapalı olacak çekip ekliyoruz.

Açıklama:kısmına iseSayın Instagram yetkilileri, asdadasd @hotmail.com adresi üzerinden giriş sağladığım hesabım bir başkası tarafından taklit edilmektedir. İlgili kontrollerin tarafınızdan yapılandırılarak geri dönüşün ivedilikle olacak şekilde sağlanmasını istiyorum şeklinde bir açıklama yazdıktan sonra ekranın alt kısmındaki “Gönder” butonuna tıklıyoruz. Instagram, kimlik ve talep incelemenizi yaptıktan sonra diğer hesabın kapatılmasını gerçekleştirecektir.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

1 Yorum

Comments are closed.