Ana Sayfa Destek Instagram Hesabını Anıtlaştırma Nasıl Yapılır? (Resimli Anlatım)

Instagram Hesabını Anıtlaştırma Nasıl Yapılır? (Resimli Anlatım)

0
Paylaş
instagram

Getirdiği yeniliklerle sosyal medyanın kısa süre içerisinde en popüler ağlarından biri haline gelen Instagram‘da yapılması birçok kimse tarafından bilinmeyen birçok yenilik bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de vefat eden birinin hesabının anıtlaştırılmasıdır.

Instagram hesabı olan biri vefat ettiğinde, ailesinden biri tarafından hesabın anıtlaştırma işlemleri sağlanabilmektedir. Bu işlemin nasıl yapılacağını sizler için araştırdık. Sizlere konuyu görsel ve yazılı olacak şekilde paylaşacağız. İşlemler için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

  • Öncelikle boş bir internet sayfası açıp, adres satırını temizliyerek “help.instagram.com/contact/513098328818064” yazıp Enter‘a basıyoruz.

  • Açılan sayfada Instagram Hesabım Anıtlaştırılmış Durumda” başlığı altında bir sayfa açılacaktır.

“Instagram hesabı olan biri vefat ettiğinde, ailesinden birinin talebi üzerine kişinin hesabını anıtlaştırır veya kaldırırız. Bir hata yaptığımızı düşünüyorsanız, lütfen bu formu doldurun. Yalnızca hesabın sahibi olduğunuzu doğrulayabilirsek bu hesaba erişmenize izin verebiliriz.bilgilendirme mesajının devamında bulunan formda, istenen bilgileri girmemiz gerekiyor.

“Nüfus cüzdanınızda yazan adınız soyadınız:” kutucuğuna, kimlikte yer alan isim ve soy isim bilgilerini giriyoruz.

“Hesabınızın Instagram kullanıcı adı:” kısmına, anıtlaştırılacak hesaba ait Instagram kullanıcı adını yazıyoruz.

“E-posta adresiniz:” kısmına Instagram‘ın sizinle iletişime geçebileceği, sizin de erişim sağlayabildiğiniz bir mail adresi giriyoruz.

  • Ek bilgiler: kısmına ise

Sayın Instagram yetkilileri “asdada” kullanıcı adındaki Instagram hesabının sahibinin vefatından ötürü hesabın anıtlaştırılmasını istiyorum ilgili kontrollerin yapılarak geri dönüşün ivedilikle sağlanmasını rica ediyorum” şeklinde bir açıklama yazdıktan sonra Gönder” butonuna  tıklamamız halinde, Instagram tarafından istek incelenerek hesap anıtlaştırılacaktır.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin