Photoshop CC Yeni Sayfa Ayarları Nasıl Yapılır? (Resimli Anlatım)

Merhaba arkadaşlar, Photoshop programında yeni bir sayfa açma ve ölçülerini belirleme konusu ile giriş yapalım.

  • Öncelikle Photoshop programını açalım. Aşağıdaki gibi bir ekran açılacaktır. İlk bakışta çok karışık bir program gibi görünse de aslında çok basit bir program diyemeyeceğim; fakat öğrendikçe kullanımı gayet kolay bir program olduğunu göreceksiniz.

Ekran Görüntüsü 1

  • Öncelikle sayfanın sol üst köşesinde yer alan “Dosya” menüsüne tıklayalım ve açılan menü listesinde “Yeni” menüsüne basalım. Aynı işlemi “CTRL+N” tuş kombinasyonu ile de gerçekleştirebilirsiniz.

Ekran Görüntüsü 2

  • Açılan ekranda öncelikle belge türü olarak bir belge seçebilirsiniz. Örn. Uluslar arası kağıt ölçülerini kullanabilirsiniz.

Ekran Görüntüsü 4

  • Uluslararası kağıt ölçülerini seçtiğinizde “Boyut” bölümünden hangi kağıt boyutunu kullanmak istediğinizi seçebilirsiniz.

Ekran Görüntüsü 5

  • Ya da kendi isteğinize bağlı Piksel, İnç, Santimetre, Milimetre gibi birimlerle kendi belirlemiş olduğunuz öçlülerde de açabilirsiniz. Son olarak Çözünürlük değeri web tasarımları için “72” uygundur ancak bu, baskı için oluşturulan bir tasarımsa Çözünürlüğü, “300” olarak ayarlamanız daha iyi kalitede bir baskıya olanak sağlayacaktır. Ayarlamalarınızı gerçekleştirdikten sonra “Tamam” butonuna basarak sayfamızı açabiliriz.

Ekran Görüntüsü 6

Son Güncelleme 26 Ocak 2017 Yazar