Ana Sayfa Destek Instagram Sorunlarınızı Çözme Rehberi

Instagram Sorunlarınızı Çözme Rehberi

0

Instagram Yayınım Yenilenmiyor

Sorunun sunucu tarafında olduğunu düşünüyorsanız, lütfen internet bağlantınıza da bir göz atın. Bağlandığınız Wi-Fi veya Hücresel ağda bir sorun olup olmadığını kontrol edin. Belki ISS ile ilgili bir sorun olabilir ve internetinizde bu yüzden bir kesinti yaşıyor olabilirsiniz.

 Android Telefonumda Instagram Neden Çalışmıyor?

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Mobil cihazlar hakkında konuştuğumuzda, Instagram uygulaması hem Android hem de iOS cihazları için kullanılabilir (iPad hariç). Ancak sorun her ikisine de davetsiz gelebilir. Bu durumda, Instagram sorunlarını çözme adımları farklı olabilir.

Instagram uygulamasının en son sürümü çalıştırdığından emin olun.

Her uygulamada olması gerektiği gibi, güncel Instagram uygulaması kullandığınızdan emin olun. Uygulamayı en güncel sürüme yükseltmek, Instagram yayınınızın yüklenmemesi sorunu düzeltebilir.

Ayrıca, Instagram sorunlarıyla karşılaşmanız durumunda, cihazınızı yeniden başlatmak da sorununuzu çözebilir.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Şimdi, en son sürümü kullanıyorsanız ve hala Instagram telefonunuzda çökmeye devam ederse, uygulamayı sıfırlamayı düşünebilirsiniz. Bu şekilde uygulamayı yeniden yüklemeniz gerekmez.

Android‘de, Ayarlar> Uygulama ve Bildirimler> Instagram öğesine dokunun> Depo’ya git> Depolamayı temizle ve Önbelleği temizle öğesine gidin. Şimdi, giriş verileriniz silinecek ve uygulama yepyeni olacak.

 

iOS’ta, Instagram Sorunlarını Çözmek için Uygulamayı Yeniden Yükleyin

iPhone’unuzdaki Instagram uygulamasını sıfırlamak istiyorsanız, ne yazık ki Instagram uygulaması için bunu yapamazsınız. Bu nedenle, cihazınızdan verilerinizi silmek için uygulamayı kaldırıp yeniden yüklemeniz gerekir. Bu yöntem, Instagram uygulamasının çökmesi veya telefonunuza yeni veriler yükle(ye)memesi nedeniyle ortaya çıkan sorunları çözecektir.

Bilgisayarınızda kullanmak istiyorsanız, Instagram web sitesinden kullanılabilirsiniz. Instagram’ın düzgün yüklenmemesi durumunda, tarayıcı ayarlarına gidin ve çerezler ve önbellek gibi tarama verilerini temizleyin.

Instagram’da “Artık Kimseyi Takip Edemezsin” Hatası Alıyorum

Bot olmadıkça, Instagram’a katılan kişilerin çoğu, yüz binlerce takipçi ister. Instagram’da “Artık kimseyi takip edemezsin” hatasını görüyorsanız, muhtemelen takip edebileceğiniz kişi sınırını da tükettiniz.

Şu anda, şirket tarafından belirlenen kurallara göre, Instagram’da en fazla 7.500 takip edebilirsiniz. Bu nedenle, yeni insanları takip etmek istiyorsanız, iletişimde olmadığınız kişileri takibi bırakmak zorunda kalacaksınız.

Başkalarının Ne Zaman Çevrimiçi Olduğunu Bilmek İstiyorum

Tıpkı Facebook ve WhatsApp gibi, Instagram da, arkadaşlarınızın en son ne zaman çevrimiçi olduklarını size söyleyebilir. Bu bilgi, arkadaş(lar)ınızın sohbet sayfasında bulunur.

Son giriş durumlarını göremiyorsanız, muhtemelen Instagram uygulamasında bu özelliği devre dışı bırakmış olabilirsiniz. Bu özelliği aktif etmek (açmak) Instagram Ayarları → Gizlilik → Etkinlik Durumu menülerini takip edin ve Etkinlik Durumunu Göster  menüsünün (seçeneğinin) yanındaki anahtar (switch) butonu aktif (açık) konuma getirin.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA