Ana Sayfa Destek iPhone ve iPad’de Dosyalar (Files) Uygulaması ile Dosyaları Sıkıştırma ve Açma

iPhone ve iPad’de Dosyalar (Files) Uygulaması ile Dosyaları Sıkıştırma ve Açma

0

iOS 13 ve iPadOS 13 ile hazır hazır dosya yöneticisi uygulaması, dosyaları sıkıştırmayı ve açmayı zenginleştirebiliyor. Dosyaları nasıl sıkıştırıp açacağınızı ayarladığınız için yazımızı okumaya devam edin.

Bir dizi Büyük dosyanın kolayca taşınabilmesi Için Sıkıştırma , ilk akla gelen ettik tr çok Kullanılan Bir seçenektir. Kayıpsız veri sıkıştırmanın yanı sıra en üst sınıfında sun sunumu, en yaygın kullanılan arşiv formatı olmasının temel nedenidir.

Sıkıştırma (.zip, .rar) , verimli veri sıkıştırmanın ötesinde, erişilebilir alandan tasarruf etmede ya da arada bir tek dosyada mükemmel şekilde organize etmede hayati bir rol oynar. Bu arşiv dosya biçiminin önemini ve faydasını ön planda bulundurduğumuzda, iOS ve iPadOS ile hazır ( ücretli ) gelen Dosya Yöneticisi (Dosyalar – Dosyaları) başında artık iPhone ve iPad ‘lerin içeriğini hazırlama ve açmak için basit bir yöntem sunduğunuzda hizmet vermenizi sağlar.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Sıkıştırma (.zip, .rar) işleminin, dosyaların yapılması için ne kadar önemli biri şu anda görünebiliyorken, Apple’da daha önce yapılmasındandolayı oluyoruz. Ancak, zamanla eksiklikleri gidermek, hiç olmamasından (hiçbir zaman olmamemekten). Şimdi, hızlı bir şekilde bu özelliği nasıl kullanılabildiğini geçelim.

iOS 13 ve iPadOS’ta Taşınabilir Nasıl Açılırıp Açabilirsiniz?

Dosyaları (Dosyalar) Uygulanan Kullanarak Dosyaları Sıkıştırma

  • iPhone veya iPad ‘inizde Dosyaları (Dosyalar) tıklayın.

11858 teknik destek
11858 teknik destek
  • Şimdi, sıkıştırmak istediğiniz dosya dizisine (dosyalara veya klasörlerde klasöre) gidin. Ardından, klasöre hazır ve tutun tutun.

  • Ardından, önceden belirledikten menüden sıkıştır (sıkıştır) seçin.

Hepsi bu kadar! Tüm dosyalarınız sıkıştırılacak ve ayrı bir klasörde saklanacak.

Sıkıştırma işleminin oldukça basit olması, sıkıştırılmış dosyalar veya değiştirmenin yapılması yönteminin de karmaşık olduğu söyleyelim.

Dosyaları (Dosyalar) Uygulanabilir Kullanarak (Sıkıştırılmış) Dosyaları veya Klasörü Açma

  • iOS Veya iPadOS cihazınızda Dosyalar (Files) uygulamasını baslatın.
  • Şimdi, açmak istediğiniz (sıkıştırılmış) zip klasörüüne gidin, üzerine tıklayın ve tıklayın.

  • Ardından, önceden belirleyen menüden açılan menüden Sıkıştırmayı Aç (Aç) menüsünü seçin. Sıkıştırılmış dosya boyutuna göre, sıkıştırılmış klasör veya dosya (lar) birkaç saniye veya birkaç dakika süre ile sıkıştırılmış arşiv dosyasından çıkarılmıştır!

Dosyaları (Dosyalar) Uygulaması için Olmasıyla Bir Özellik…

Yavaş ama düzenli bir şekilde Apple , Dosyaları (Dosyalar) temizlemek büyük tarayıcı geliştirdi. Tabii ki, hâlâ en iyi üçüncü taraf (üçüncü parti) dosya yöneticileri burada çok çok yönlü ve sezgisel değil. Ancak, cihazları temizlemek için fazlasıyla yeterli ve güvenilirliğe sahip.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA