Instagram Hikayesini Kendi Hikayenizde Paylaşma veya Mesaj Olarak Gönderme

Bu yazımızda Instagram Hikayesini kendi Hikayenizde paylaşma veya mesaj olarak gönderme ile ilgili detaylı bilgi vereceğiz.

Bir Instagram kullanıcısını kendi Hikayesinde sizi etiketlemişse, o kişinin Instagram Hikayesini kendi Hikayenizle paylaşabilirsiniz.

Herhangi bir Instagram kullanıcısı tarafından, paylaştığı bir Hikâyede etiketlenmediyseniz, bu durumda bu Instagram Hikayesini mesaj yoluyla paylaşabilirsiniz.

Instagram uygulaması haricinde bir Instagram Hikayesini paylaşmak için, SMS veya e-posta yoluyla göndermek üzere Instagram Hikâyesinin bağlantısını kopyalayabilirsiniz.

Bazen sonsuza kadar saklamak istediğiniz bazı anılar olabilir. Bazı anılar ise eğlencelidir fakat daha kısa süreli hatırlanırlar. Bu tür ve benzeri anılar için Instagram Hikayeleri harika bir seçenek olabilir.

Instagram Hikâyeleri (Instagram Stories), takipçilerinizin an be an hayatınızdaki gelişmeleri görebilmesi için, paylaşımda bulunmanızı sağlar. Ancak, Öne Çıkanlar’a (Highlights) eklemediyseniz, yayında kalma ve görünür olma süreleri 24 saattir.

Bir Instagram Hikâyesini başkalarıyla veya kendi Hikâyenizde yeniden paylaşmak mümkündür. Ancak bunun birkaç koşulu vardır. İşte, Instagram Hikâyelerini paylaşmak için bilmeniz ve yapmanız gerekenler!

Bir Instagram Hikayesini Nasıl Paylaşabilirsiniz?

Başka bir Instagram kullanıcısının Hikayesini kendi Hikayenizde paylaşabilirsiniz. Bunun için, o kişinin sizi Hikâyede etiketlemesi gerekiyor. Ayrıca, paylaşacağınız Hikâyeyi herkesin görebilmesini istiyorsanız, Hikâyeyi ilk paylaşan kişinin hesabının da herkese açık olması gerekir.

Paylaşmak istediğiniz Hikâyede etiketlenmediyseniz, Instagram’da doğrudan mesaj yoluyla paylaşabilirsiniz. Veya Hikayenin bağlantısını kopyalayıp, e-posta, SMS veya başka bir sosyal platform aracılığıyla harici olarak paylaşabilirsiniz.

Bir Instagram Kullanıcısının Hikayesini Kendi Hikayenizle Nasıl Paylaşabilirsiniz?

Bir Instagram kullanıcısı, paylaştığı bir Hikâyede sizi etiketlemişse ve hesabı herkese açıksa, paylaştğı Hikâyeyi kendi Hikâyenizde paylaşabilirsiniz. Paylaşan kişinin hesabı gizliyse, o hesabı takip etmeyen hiç kimse o Hikâyeyi görüntüleyemez.

Paylaşmak istediğiniz Instagram Hikayesinde etiketlenmediyseniz, bu durumda o Hikayeyi kendi Hikayenizde paylaşamazsınız.

Not: Bir Instagram hesabı herkese açık olduğu sürece, o hesaba ait herhangi bir paylaşımı kendi Instagram Hikayenizde paylaşabilirsiniz.

İşte, bir Instagram kullanıcısının paylaştığı Hikayeyi kendi Hikayenizle paylaşmak için yapmanız gerekenler!

 • Android veya iPhone telefonunuzda Instagram uygulamasını açın. Uygulama ekranın sağ üst köşesinde yer alan kağıt uçak simgesine dokunun.

Instagram Hikayesini Kendi Hikayenizde Paylaşma veya Mesaj Olarak Gönderme

 • Paylaştığı Instagram Hikayesinde sizi etiketleyen Instagram kullanıcısı ile yapacağınız mesaj sohbetini seçin.
 • Ardından, Bunu Hikayene Ekle (Add This to Your Story) menüsüne dokunun.

Instagram Hikayesini Kendi Hikayenizde Paylaşma veya Mesaj Olarak Gönderme

 • Paylaşmadan önce isterseniz düzenleme yapabilirsiniz. Daha sonra, normal kendi Hikayenizi paylaşıyormuş gibi Hikayeyi kendini Hikayelerinizde paylaşın.

Bir Hikayeyi Mesaj Olarak Nasıl Gönderebilirsiniz?

Paylaşmak istediğiniz bir Hikayede etiketlenmemiş olabilirsiniz. Bu durumda Instagram’ın doğrudan mesaj özelliğini kullanarak, Hikayeyi özel olarak da paylaşabilirsiniz.

 • Mesaj ya da SMS olarak göndermek istediğiniz Instagram Hikayesini açın.
 • Uygulama ekranının sağ alt köşesinde yer alan ⋯ (üç nokta) simgesine dokunun.

Instagram Hikayesini Kendi Hikayenizde Paylaşma veya Mesaj Olarak Gönderme

 • Açılan menü listesinde Gönder… (Send to…) seçeneğine dokunun.

Instagram Hikayesini Kendi Hikayenizde Paylaşma veya Mesaj Olarak Gönderme

 • Hikayeyi, Instagram‘ın doğrudan mesaj özelliği ile gönderebilirsiniz. Bunun paylaşmak istediğiniz bir isme veya hesaba dokunun.

Instagram Hikayesini Kendi Hikayenizde Paylaşma veya Mesaj Olarak Gönderme

Bir Instagram Hikayesini, Instagram Uygulaması Dışında Paylaşma

Ayrıca bir Instagram Hikayesini, bağlantıyı kopyalayıp e-posta, SMS veya diğer sosyal platformlar yoluyla göndererek, harici olarak paylaşmak da mümkündür.

 • Instagram uygulamasında, paylaşmak istediğiniz Instagram Hikayesini açın.
 • Ekranın sağ alt köşesinde yer alan ⋮ (üç nokta) simgesine dokunun. Bir menü listesi açılacak.
 • Açılan menü listesinde Bağlantıyı Kopyala (Copy Link) menüsüne dokunun. Bağlantı, cihazınızın panosuna kopyalanacak.

Instagram Hikayesini Kendi Hikayenizde Paylaşma veya Mesaj Olarak Gönderme

 • Bağlantısını (linkini) kopyaladığınız Instagram Hikayesini artık istediğiniz şekilde (SMS, e-posta, vb) ya da istediğiniz sosyal medya platformunda paylaşabilirsiniz.

Bu yazımızda Instagram Hikayesini kendi Hikayenizde paylaşma veya mesaj olarak gönderme ile ilgili detaylı bilgi verdik.

Instagram Hikayesini Kendi Hikayenizde Paylaşma

En güncel teknoloji konuları ile ilgili teknik destek ve çözüm içeren videolar için Teknodestek YouTube kanalımızı da takip edebilirsiniz.

Ayrıca, yorumlar bölümünden, web sitemizde hangi konularla ilgili içerikler görmek istediğinizi iletebilirsiniz. Hangi teknik konularda arama motorlarında daha çok arama yaptığınızı belirtebilrisiniz. Böylece sitemizin içeriğinin daha alakalı ve zengin olmasına katkı sunabilirsiniz.

Hazıladığımız içerikleri beğeniyorsanız, bu içeriklerin daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için, yazılarımızı sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. Ve böylece daha çok kişinin bu içeriklerden istifade etmesine yardımcı olabilirsiniz.