Google, geçtiğimiz aylarda tanıtılan Pixel 6 ailesine uygun fiyatlı model eklemek için hazırlık yaptığını biliyoruz. Bütçelere uygun olabilecek Google Pixel 6A özellikleri bazı platformlarda sızdırılmış durumda.

google pixel 6a ozellikleri sizdirildi

Birkaç gün önce yeni modelde başka bir işlemci kullanılacağı iddia edilmişti. Sızdırılan bilgilere göre Google Pixel 6A, gücünü Tensor işlemcisinden alacak. Kendi ürettiği Tensor işlemci ile karşımıza çıkacak olan Google şirketi işlemcisinde AI desteği için özel bir TPU teknolojisi geliştirdi. Google Tensor işlemci, 2 adet yüksek güçlü uygulama çekirdeği, 2 orta seviye çekirdek ve 4 düşük güç çekirdeğine sahip olacak. 6.2 inç OLED ekran ile karşımıza çıkan model, kalın çerçeveye sahip olacak. Boyut konusunda ise 8,7 mm ile cihazın sadece kalınlığı ortaya çıkmış durumda.

google orta segment canavari pixel 6a nasil gorunecek m

 

Sızdırılan bilgiler arasında yeni modelin 6 GB RAM ve 8 GB RAM seçeneklerine sahip olacağı yer alıyor. 128 GB depolama ile bizleri karşılayacak model, ikili kamera dizilimine sahip olacak. 12.2 Megapiksel IMX363 sensörlü ana kamera ve 12 Megapiksel IMX386 sensörlü ultra geniş açılı kamera ile tanıtılacak modelin fotoğraf ve video performansı konusunda iddialı olacağı tahmin ediliyor. Şirket, öz çekim kamerası olarak 8 Megapiksel IMX355 sensörlü lens tercih edecek.

 

unnamed

Diğer Pixel 6 modellerinde olduğu gibi  Android ve Type-C girişi ile geleceği belirtilen modelin ne zaman tanıtılacağı henüz bilgilendirilmiş değil.