Ana Sayfa Destek Instagram Hikayeler için Geri Sayım Etiketi Nasıl Kullanılır?

Instagram Hikayeler için Geri Sayım Etiketi Nasıl Kullanılır?

0

Instagram, etkinlikleriniz ve satışlarınız için daha fazla ilgi ve dikkat çekebileceğiniz yeni bir özellik yayınladı: ‘Instagram Hikayeler (Instagram Stories)’ geri sayım etiketi.

Artık yaklaşan bir şey hakkında bir hikaye paylaştığınızda (mağaza içi satışı, ürün lansmanı veya etkinlik gibi), ayarladığınız bir tarihe ve saate kadar geri sayan bir etiket ekleyebilirsiniz. Takipçileriniz geri sayım etkinliğinize abone olabilir ve böylece süre dolduğunda ve geri sayım tamamlandığında onlara bir hatırlatma gönderilecek!

Bu, Instagram takipçilerinizle etkileşim kurmak ve kitlenizi, heyecan verici özel etkinliklere veya tanıtımlara katılmaya davet etmek için harika bir stratejidir.

Instagram’ın yeni yayınladığı ‘Instagram Hikayeler (Instagram Stories)’ geri sayım etiketini nasıl kullanacağınızı öğrenmeye hazır mısınız?

 

‘Instagram Hikayeler (Instagram Stories)’ Geri Sayım Etiketi Nasıl Kullanılır?

‘Instagram Hikayeler (Instagram Stories)’e geri sayım etiketi ekleme, diğer herhangi bir interaktif çıkartmanın (etiketin) eklenmesi gibidir.

  • Bir fotoğraf veya video yükledikten sonra etiket (çıkartma) butonuna dokunun.
  • Listede, ‘Geri sayım (Countdown)’ isimli yeni bir etiket (çıkartma) göreceksiniz. Bu etiketi listede göremiyorsanız, ya bulunduğunuz bölge için bu özellik sunulmadı (yayınlanmadı) ya da Instagram uygulamasının eski bir versiyonunu kullanıyor olabilirsiniz.

Instagram Hikayeler için Geri Sayım Etiketi Nasıl Kullanılır?

  • Bir sonraki adım, geri sayım etiketinize bir isim vermek. Örneğin, bir mağaza içi satışı veya tanıtım için geri sayım oluşturacaksanız, ‘Bir Günlük İndirimli Satış’ veya ‘%20 İndirim’ şeklinde bir isim belirleyebilirsiniz.

Daha fazla bağlam sağlamak amacıyla hikayenize her zaman biraz metin ekleyebildiğiniz için geri sayımın adıyla çok fazla uğraşmayın!

11858 teknik destek
11858 teknik destek

  • Şimdi geri sayımın zamanını ayarlama aşamasındayız! ‘Tüm Gün (All Day)’ seçeneğini aktif ederek, geri sayım sürenizi 1 güne kadar uzatabilirsiniz (sayaç, seçtiğiniz günün gece yarısında -00:00:00’da- duracak).

11858 teknik destek
11858 teknik destek
  • Belirli bir süre için geri sayım yapıyorsanız, geri sayımınızın saatini ve dakikasını ayarlarmak için ‘Tüm Gün (All Day)’ seçeneğini pasif (kapalı) konuma getirin.

  • Çıkartmanın (etiketin) en üstündeki renk çemberine dokunarak, geri sayım etiketinizin rengini de değiştirebilirsiniz.

  • Geri sayım etiketinizin görünümünden memnun kaldığınızda ve ekranın sağ üst kısmındaki ‘Bitti (Done)’ seçeneğine dokunduğunuzda, geri sayım etiketi eklediğiniz gönderinizi (hikayenizi) paylaşmaya hazırsınız.

  • Instagram Hikayeler (Instagram Stories)’ geri sayım etiketi (çıkarması) ile ilgili en iyi şeylerden biris de, etiketinizi gören kişilerin geri sayımınızı takip edebilmesidir.

Birileri hikayenizi gördüğünde ve geri sayımınıza dokunduğunda, geri sayım için hatırlatma bildirimi alma veya kendi kullanıcı hesaplarında paylaşma seçeneği olacak.

Birisi hatırlatma bildirimi (reminder) seçeneğini seçtiğinde aktivite akışı bildirimi alacaksınız. Ve hesabınızın takipçi sayısı 50.000’in altında ise, birisi geri sayımınızı paylaştığında DM (Direct Message)’den bir bildirim alacaksınız.

Bu özellik, işletmeler için önemli fırsatlar sunan çok büyük bir potansiyele sahip. Bir satışı veya etkinliği ya da tamamen farklı başka bir şeyi tanıtmak için hikayenizde takipçilerinizin hatırlatma bildirimi alabileceği bir geri sayım paylaşabilme, çok daha iyi sonuçlar elde etmek için harika bir yoldur.

 

Instagram’ın ‘Instagram Hikayeler (Instagram Stories)’ için yayınladığı geri sayım etiketini denediniz mi? Bu özelliği ne için kullanacağınız hakkındaki yorumlarda bizi bilgilendirin!

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA