Xiaomi’den en iyi spor grubu Mi Smart Band 4 incelemesi:
Mi Smart Band 4, Xiaomi’nin en son spor akıllı band ayrıca uygun fiyatı ile dikkatleri üzerine cekeçektir. Diğer bir deyişle, Mi Smart Band 4, fiyat için gerçekten iyi bir üründür.

Mi Smart Band 4 İncelemesi ve Özellikleri 3

Renkli bir ekran ile gelen ilk Mi Band ürünü olan Mi Smart Band 4, koşma, bisiklete binme ve yüzme gibi aktiviteleri gerçek zamanlı olarak izleyebilir. Xiaomi, en son fitness bandının daha fazla özelliğe veya daha akıllı özelliklere sahip olduğuna inanıyor ve bu nedenle, övgüleri tamamen hak ediyor. Mi Smart Band 4 istisna değildir aslında, önceki gruplarla karşılaştırıldığında bu özellik oldukça zengin özellikli, düzgünce tasarlanmış ve cazip bir fiyatı vardır. Mi Smart Band 4, farklı firmalarda 180 – 200 TL arası fiyatla satışa sunulmuştur.

Mi Smart Band 4 tasarımı;

Mi Smart Band 4 zarif bir tasarıma sahip ve el bileğinde şık görünüyor. Mi Smart Band 4 neredeyse Mi Band 3 eksi eğri ekrana benziyor. Mi Band 3, yandan kıvrımlı bir ekran içerir, ancak Mi Smart Band 4’teki ekran kıvrımlı değildir. Mi Band 2’deki ekran gibi düz değil. Yeni Mi Smart Band 4 orta bir alanı takip ediyor ve bu da iyi bir sonuç sunuyor.

Mi Smart Band 4 İncelemesi ve Özellikleri 2

Önceki kuşak Mi Bantlarına benzer şekilde yeni olan, basit bir deyişle termoplastik poliüretan kauçuktan yapılmış çıkarılabilir bir bilek bandı ile birlikte gelir. Mi Smart Band 4’te bir kapsül var ve bu da Mi Band 3’e benziyor. Kapsül, bandın gerçek zamanlı ve aynı zamanda kalp atış hızındaki aktiviteleri izlemesini sağlayan 3 eksenli ivmeölçer ve PPG kalp atış hızı sensörlerini içerir. Tamamen yeni Mi Smart Band 4 çok dayanıklı hissettirmektedir. Mi Smart Band 4, Honor Band 5 gibi diğer benzer fiyat segmentin deki akıllı spor bantlarına kıyasla son derece sağlam olduğunu söyleyebiliriz.

Mi Akıllı Bant 4 Ekranı;

Mi Smart Band 4, önceki nesil Mi Band 3 ile karşılaştırıldığında daha büyük bir ekrana sahip. Renkli ekran sayesinde daha büyük ve daha parlak. Özellikle, bu renkli bir ekran ile gelen ilk Mi Band tüm önceki nesil Mi Bantlarında siyah beyaz ekranlar mevcut.

Mi Smart Band 4, 120 x 240 RGB çözünürlük ve 400 nite kadar parlaklık sunan 0.95 inçlik bir AMOLED ekrana sahiptir. Kullanıcılar, akıllı bandın kendisindeki Ayar seçeneğine giderek ekranın parlaklığını da ayarlayabilirler.

Parlaklık seviyesini çoğunlukla maksimumda tutmak zorunda kalsanız bile bunun iyi yanı pil ömrünü fazla etkilememesidir.

Mi Smart Band 4 İncelemesi ve Özellikleri 4

AMOLED ekranından dolayı metin mesajları Band 4’te net ve kolay okunur. Bu, mesajları kontrol etmek veya e-postaları okumak için her zaman akıllı telefona geçmek gerekmediği anlamına gelir. Mi Smart Band 4 ayrıca kullanıcıları gelen aramalar hakkında uyarır ve sessiz olmalarını veya reddetmelerini sağlayan özelliği ile dikkatleri üzerine çekiyor, ama Mi Smart Band 4, kullanıcıların arama yapmasına hala izin vermiyor. Gelen aramaları cevaplamak için telefona ihtiyaç duyacaksınız.

Mi Band 3’e benzer şekilde, Mi Smart Band 4 de kullanıcıların gezinmesini sağlayan “ileri ve geri gitmek, bir seçenek seçmek, ayarları değiştirmek” vb. Dokunmatik düğmenin olması kullanımı kolaylaştırıyor.

Mi Smart Band 4 Performansı;

Mi Smart Band 4, çeşitli akıllı fitness özelliklerine sahiptir. Kalp atışlarını, Uykuyu izler. Aynı zamanda koşu, bisiklet, yüzme ve diğer açık hava etkinlikleri gibi etkinlikleri gerçek zamanlı olarak izleyebilir.

Mi Smart Band 4 İncelemesi ve Özellikleri 1

Kalp atış hızını test etmek için kullanıcıların Mi Band 4’teki kalp monitörü ekranına geçerek ana sayfada aşağı kaydırıp dokunmatik düğmeye uzun basması gerekir. Yürüyen veya koşulan kalp atış hızı izleme ve hesaplama dışında Mi Smart Band 4, kullanıcının uyku düzeninin ne kadar iyi veya kötü olduğunu da ölçer.

Mi Band 4, Mi Fit uygulaması kullanılarak kontrol edilebilir. Xiaomi, Mi Fit uygulamasına birkaç yeni özellik ekledi, ancak genel olarak uygulama değişmeden kaldı. Bana göre Mi Fit uygulamasının en ilginç özelliklerinden biri, Band 4’ün gösterimini günbatımında veya programlanan süre boyunca otomatik olarak karartan gece modu.

Mi Band 4’ü kullanmamın bir haftasında Mi Band 4’ün uyku ve aktivite takibi ile ilgili olarak oldukça doğru verileri yakalamayı başardığını bilmelisiniz.

Mi Akıllı Bant 4 Batarya;
Önceki nesil Mi Bantları, pil ömrünün büyüklüğü ile bilinirdi. Mi Band 4 kullanıcıları pil ömrünün inanılmaz ve bir hafta kullanımında bile Band’i şarj etmek zorunda olmadıklarını iletiyorlar. Özellikle, kalp atış hızı sensörünü ve uyku izleyiciyi sürekli açık tutulmasına rağmen haftanın sonunda, Mi Band’ın yüzde 20 sarj kaldığını görebilirsiniz.

Smart Band 4’ten mi geçmelisiniz? Evet düşünmeden yapmalısınız.
Fiyat için, Mi Smart Band 4, Xiaomi’den inanılmaz bir ürün. Mi Smart Band 4, büyük ve parlak ekran, inanılmaz pil ömrü, çeşitli akıllı ve fitness özellikleri, iyi tasarım vb. Fiyat etiketi için, Mi Smart Band 4 şu anda Dünya’da bulunan en iyi akıllı fitness grubudur.

Mi Smart Band 4 İncelemesi ve Özellikleri 5