Instagram hesabımı kurtaramıyorum şikayetlerini bir çoğu birbirine benzemekte. Kayıt olurken kullanılan bilgilerin ya unutulması ya da umursanmaması nedeni ile hesaplarına erişimleri kesilen kullanıcılar.

Instagram günümüzde sosyal medya dünyasının en çok girilen ve aktif olarak kullanılan platformları arasında bulunuyor. Instagram platformunun günümüzde Facebook ile birleşmesi süreci daha avantajlı bir duruma getirdi. Her geçen gün aktif üye sayısını büyüten Instagram ailesi sizlere en iyi hizmetleri sunmayı amaçlıyor. Instagram hesaplarını kişiler bazı durumlarda şifresini unutabiliyorlar. Şifre unutma durumunda yapacağınız birkaç adım bulunuyor.

Eğer ki Instagram şifrenizi unuttuysanız bu süreçte endişelenmenize gerek yoktur. Yapacağınız birkaç küçük işlemle hesap kurtarma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu süreçte uygulayabileceğiniz günümüzde birçok farklı adım bulunuyor. Böylelikle siz de hızlı ve pratik bir şekilde hesabınızın kurtarma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Instagram Hesap Kurtarma Süreci

Instagram internet sitesine mobil uygulama ya da tarayıcı vasıtasıyla giriş yapmanız gerekiyor. Giriş ekranından Şifremi Unuttum bölmesine tıklamanız gerekiyor. Şifremi unuttum bölmesine tıkladıktan sonra Instagram hesabınıza ait cep telefonu numarasını ya da e-posta adresinizi yazmanız gerekiyor. Bu işlemleri tamamladıktan sonra giriş bağlantısına gönder bölmesine tıklamanız gerekiyor. Gönder bölmesine tıklayarak işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Gönder işlemini tamamladıktan sonra SMS yoluyla veya mail yoluyla adreslerinize link gelecektir.

Gelen linkin üzerine tıklayarak yeni şifre oluşturma adımına yönlendirilebilirsiniz. Yeni şifrenizi belirledikten sonra tekrardan hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Bu süreçte hesap kurtarma işlemlerinizi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilir, yeni şifre alma yöntemiyle böylelikle işlemlerinizi gerçekleştirme olanağına kavuşmuş olursunuz.

Instagram Hesap Kurtarma Neden Yapılır?

Hesap kurtarma işlemlerini kişiler pek çok sebepten ötürü yapmayı tercih ediyorlar. Instagram her geçen gün büyüyen kitlesel hareketleriyle günümüzün en çok kullanılan sosyal ağ platformları arasında ilk sırada yer almayı başarmıştır. Instagram ailesinin sağlamış olduğu hizmetler son günlerde kişileri memnun eden gelişmeler arasında bulunuyor. Hesap kurtarma sürecinde kişiler uygulayacakları basit yöntemlerle işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Şifrenizi unutmanız durumunda veya hesabınızın başkası tarafından ele geçirilmesi durumunda hesap kurtarma işlemleri yapılabilir. Hesap kurtarma işlemleri günümüzde her açıdan kişilerin uygulayacakları ve tercih edecekleri güvenilir işlemler arasında bulunuyor. Instagram web sitesi üzerinden kolaylıkla işlemlerinizi gerçekleştirebilir ve hızlı hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

Instagram hesabımı kurtaramıyorum diyenlerin aşağıdaki bağlantıyı kullanmalarını öneriyoruz. Bu bağlantı daha önce bu şekilde çalışmamaktaydı. Başvuru kanalına tıkladığınızda sizi şifre sıfırlama alanına yönlendiriliyordu.

Instagram Hesabımı Kurtaramıyorum Diyenlere Rehber

Hesap kurtarma ve birden çok soruna yönelik kullanılacak bağlantı: https://www.instagram.com/hacked

Bir başka konumuz: Instagram sürekli duruyor sorunu