Google‘ın bulut tabanlı resim galerisi Google Fotoğraflar, çoğu Android cihazında önceden yüklenmiş olarak gelen popüler bir uygulamadır. Birçok göze çarpan özelliğe rağmen uygulama, kullanıcıların yüklenen medyanın tarihini ve saatini en son güncellemeye kadar değiştirmesine izin vermemişti.

Artık, Google fotoğraflar ile senkronize edilen resimlerinizin ve videolarınızın meta verilerini daha iyi özelleştirebilirsiniz . Bu özellik bir süredir web versiyonunda mevcut olmasına rağmen, Android ve İOS uygulamaları için ancak son zamanlarda geldi.

XDA Developers tarafından bildirildiği üzere , bu yeni ekleme, sosyal platformda haberi veren bir Twitter kullanıcısı tarafından fark edildi. İlginç bir şekilde, tüm kullanıcılar bu özelliği henüz almamış görünüyor. Zaten sahip olan kullanıcılardan biriyseniz, herhangi bir fotoğraf veya videonun tarihini ve saatini özelleştirmek için aşağıda verilen kolay adımları izleyin.

Google Fotoğraflar Uygulamasında Resimlerin/Videoların Tarih ve Saatini Düzenleme Adımları

Ekran goruntusu 2021 12 05 163542

  1. Google Fotoğraflar uygulamasında, açmak için herhangi bir resme veya videoya dokunun.
  2. Sağ üstteki üç noktaya dokunun. Medya dosyası hakkında daha fazla ayrıntı şimdi görünecek.
  3. Görünen ayrıntılar için tarih ve zaman damgasının yanındaki kurşun kalem düğmesine dokunun.
  4. Seçiminize göre yeni tarih ve saati girin ve değişiklikleri uygulamak için “Tamam”a dokunun.

Google Fotoğraflar, medyanızı tüm uyumlu cihazlarda senkronize ettiğinden, tarih ve saat hataları içeri girebilir. Bu nedenle, zaman damgasını değiştirmek bazen yardımcı olabilir.

Bu temel bir özellik olmasına rağmen, Google Fotoğraflar kullanıcıları bunu alabilmek için uzun bir süre beklemek zorunda kaldı. Neyse ki, artık yanlış zaman damgalarını ve tarihleri ​​doğrudan Google Fotoğraflar uygulamasının kendisinden düzeltebilecekler.
Bir zaman damgasını daha eski veya daha yeni bir tarihe değiştirmenin Fotoğraflar uygulamasındaki konumunu da değiştireceğini unutmayın.