Slack dahili e-postada gezinmesine izin verir. İster gerçek zamanlı ister eşzamanlı olmayan sohbet ediyor olun, iş arkadaşlarınızla ve iş ortaklarınızla mesaj gönderebilirsiniz. Slack, diğer birçok iş iletişimi biçiminden daha dinamiktir. Ara yüzündeki yeni değişiklikler, yeni kullanıcılar için daha sezgisel hale getiriyor.

Bununla birlikte Slack hayranlarının ağzından gelen övgü, bana hiç bir Android cihaza dokunmamış olan iPhone sahiplerinden duyduğunuz hayranlığı hatırlatıyor.

slack 1

Her yönüyle Slack

Slack veya herhangi bir takım mesajlaşma uygulamasını ilk kez kullanmak için bir hazırlanma süresi gerekir. Bir takımın Slack’i başarıyla benimsemesi için, onu destekleyen bir şirket kültürü olması gerekir.

Slack parlance‘ı bilmiyorsanız, uygulamanın kısa bir açıklaması yardımcı olacaktır. Diyelim ki bir kuruluştaki herkes şirketin Slack hesabına katılıyor. Bir kişi uygulamaya ilk kez girdiğinde, solda kanalların bir listesini görür. Kanallar katılabilecekleri sohbet odaları gibidir. Bazı kanallar herkesin katılabileceği, bazıları ise yalnızca davetiyeyle açıktır. Her kanalın genellikle sohbet odasının konusunu tanımlayan bir adı vardır.

slack 2

Bir kanala girdiğinizde, insanların yayınladığı her şeyi uzun ve sürekli kaydırılan bir Canlı Akışlarını görebilirsiniz. Yeni bir şey gönderebilir, mevcut bir postayı yanıtlayabilir, bir kişinin yayınına veya yorumuna bir reakji (tepkinizi göstermek için kullanılan bir emoji) ekleyebilir, dikkatini çekmek için birinin adından önce bir @ işareti kullanabilirsiniz.

Hangi Cihazlarda Çalışır?

slack 3

Slack, çeşitli cihazlar ve platformlar için kullanılabilir: Mac, Windows, Linux, Android ve iOS. Gerçek zamanlı, bulut tabanlı bir araçtır, bu nedenle hangi uygulamaya sahip olursanız olun kullanmak için bir internet bağlantısına ihtiyacınız vardır.

Video görüşmeleri yalnızca masaüstü uygulamalarında ve Chrome‘da çalışan web uygulamasında desteklenir. Bir mobil cihazdan aramaya katılırsanız, yalnızca ses alırsınız. Benzer şekilde, ekran paylaşımı yalnızca masaüstü uygulamalarından çalışır ve ekran paylaşımının paylaşım denetimi yalnızca Mac ve Windows uygulamalarında (Linux değil) çalışır. Chrome’daki web uygulamasından, başka birinin ekran paylaşımını kullanıp kullanmadığını izleyebilirsiniz, ancak başlatamazsınız.

Slack’in ekibiniz için kabul etmeden önce ne yapacağınızı anladığınızdan emin olun. Konuşma ve tartışma için mükemmel bir uygulama, ancak görevleri ve iş akışlarını yönetmek istiyorsanız, Slack haricindeki uygulamalar göz atmanızda fayda var.