Huawei yakın zamanda, Huawei Tablet C5 10 ve Xiaomi‘nin Mi Band 5 bilekliğine ciddi bir rakip ve alternatif olacak Huawei TalkBand B6 olmak üzere iki cihaz piyasaya sürdü. İki yıl önce piyasaya sürülen TalkBand B5‘in halefi olan bileklğe bir göz atalım.

Bileklik, Huawei tarafından geliştirilen ve üretilen Kirin A1 yonga seti (chipset) üzerinde çalışıyor ve şarj için bir adet USB Type-C portuna sahip. Ayrıca, bağlantı için Bluetooth 5.2 yer alıyor. Bileklik, IP57 sertifikasına sahip olduğu için maalesef kısmen su geçirmez özelliğine sahip.

Kasa ve ekran yapısına gelince, Huawei TalkBand B6, 1.53 inç diyagonal eğimli, dikdörtgen bir AMOLED ekran ile donatılmıştır. Hem kauçuk, hem de daha zarif metal versiyonları bulunan değiştirilebilir bantlar (kordonlar) sayesinde, tasarımı kolaylıkla değiştirilebilir.

Huawei TalkBand B6 bileklik, kalp atış hızınızı ve uyku kalitenizi ölçebilir. Cihazda aynı zamanda bir kan oksijen (seviyesi ölçüm) sensörü bulunuyor. Bir akıllı bilekliğin en önemli işlevlerinden biri spor (aktiviteleri) olduğu için, ek olarak birçok spor modu da bulunuyor. Sensörün kendisini kayıştan çıkararak ve bir Bluetooth kulaklık gibi kulağınıza takarak, gelen aramaları yanıtlamak ve dahili mikrofon aracılığıyla konuşmak için de kullanabilirsiniz. Ek olarak, hava durumunu kontrol edebilir, adet döngünüzü takip edebilir veya telefonunuzda çalan müziği kontrol edebilirsiniz.

Huawei TalkBand B6 Akıllı Bileklik Özellikleri ve Çıkış Tarihi 1

Cihazın tasarımını en çok sevdiğimizi itiraf etmeliyiz, özellikle zarif metal band (kordon) versiyonunda. Bu, tekrarlayan tarzı ile bazı kullanıcılar için sıkıcı olabilen Xiaomi‘nin akıllı bilekleri için sıradışı bir alternatif olabilir. Akıllı telefonların aksine, akıllı bilekliklerin GMS‘ye erişmesi gerekmediğini ve bunun da, (bu tür) gelecek nesil cihaz(lar)ı daha da çekici hale getirdiğini de unutmamak gerekir. Fiyatına gelince, Huawei TalkBand B6 yaklaşık 120€‘a mal oluyor; sahip olduğu özellikleri göz önünda bulundurduğumuzda oldukça makul bir fiyatı olduğunu söyleyebiliriz.