Ana Sayfa Destek YouTube Videolarına Nasıl Altyazı Eklenir?

YouTube Videolarına Nasıl Altyazı Eklenir?

0
Youtube Kanal Tasarım Ayarları

Dünyada en çok kullanılan video paylaşım platformlardan biri olan YouTube, birçok ülkede ve dilde videolar barındırmakta. Farklı dillerde yayınlanan videolara dilersek alt yazı ekleme şansımız var. YouTube, kolay altyazı ekleme sistemi ile bu konuda bize yardımcı olmakta. Fakat bazı videolarda bu işlemi yapamıyoruz. Bundan dolayı dilersek ve eğer biliyorsak farklı bir dilde yayınlanan YouTube videosuna kendimiz alt yazı ekleyebiliriz. Böylece farklı kişiler videoyu izlediğinde alt yazıyı açması durumunda sizin eklemiş olduğunuz alt yazıdan faydalanarak daha verimli bir video izlemiş olur. Peki bu işlemi nasıl yapıyoruz?

  • Öncelikle alt yazısı olmayan videoyu açıyoruz. Ayarlar simgesine tıklayıp, açılan menü listesinde Altyazılar seçeneğine ve daha sonra da Altyazı Ekle seçeneğine tıklyoruz.

Youtube Videolarına Altyazı Nasıl Eklenir??

11858 teknik destek
11858 teknik destek
  • Açılan yeni pencerede, videonun timeline kısmından zamanı görebılıyoruz. Sol tarafta da sürelere göre konuşma ile eşleşmesi için, yazacağımız (veya ekleyeceğimiz) altyazı kısımları bulunmakta. Bu şekilde alt yazısı olmayan bir videoya alt yazı ekleyebiliyoruz.

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA