Ana Sayfa Destek Google Play Store’da Satın Alınan Uygulama Nasıl İade Edilir? (Resimli Anlatım)

Google Play Store’da Satın Alınan Uygulama Nasıl İade Edilir? (Resimli Anlatım)

1
Google Play Store’da Satın Alınan Uygulama Nasıl İade Edilir? (Resimli Anlatım)

Dünyanın en çok kullanılan mobil işletim sistemi olan Android platformunda, uygulama marketinden satın alınan uygulamaları iade etmek istediğinizde yapmanız gerekenleri sizin için derledik.

  • İşlemlerimize Play Store” uygulamasına girerek başlıyoruz.

Sonrasında açılan Play Store” ekranlarında sol üstte bulunan menü simgesine basıyoruz ve açılan ekrandan Hesap” bölümüne giriyoruz.

Bir sonraki ekranda ise karşımıza Sipariş geçmişi” menüsü gelecektir. Bu menüden Google hesabımızla satın aldığımız tüm uygulama bilgileri bizlere listelenecektir.

“Google Play Store”’da ürün iadeleri, uygulamanın yüklenmesinin ardından ilk 2 saat içerisinde koşulsuz(lisans paylaşılmaması durumunda) şekilde gerçekleştiriliyorken, bu sürenin ardından verilecek iade&iptal talepleri Play Store” yönetiminin iade nedenini değerlendirmesi sonucunda mümkün oluyor.

  • Uygulamayı satın almanızın ardından 2 saatlik süre geçmediyse, doğrudan uygulamanın üzerine tıklayarak Geri Ödeme Yap” butonu ile iade işlemini tamamlayabiliyorsunuz.

Ancak belirtilen sürenin aşılması durumunda, listeden iade etmek istediğiniz uygulamanın yanında bulunan Sorun Bildir” butonunu tuşlayarak uygulamayı iade etmek istediğinizi bildirmeniz gerekiyor. Uygulama iade işlemlerinin daha hızlı sonuçlanabilmesi adına, uygulama iade sebebinizi, açıklayıcı bir şekilde belirtmeniz yararınıza olacaktır.

Uygulama iade nedeniniz mantıklı bulunması ve iadeniz talebinizin onaylanması durumda, ürün bedeli, kullanılan ödeme yöntemine göre 3 ile 7 iş günü arasındaki bir süre içerisinde tarafınıza iade edilecektir.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

1 Yorum

  1. Peki bu iptal etme hakkımız bi söylentiye göre 5 sefermiş bu bilgi doğru mu kesin bişey bulamadım bi türlü

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.