Ana Sayfa Destek ‘Huawei HG255s’ Modem Kurulumu Nasıl Yapılır? (Resimli Anlatım)

‘Huawei HG255s’ Modem Kurulumu Nasıl Yapılır? (Resimli Anlatım)

3
'Huawei HG255s' Modem Kurulumu Nasıl Yapılır? (Resimli Anlatım)

Huawei markasının yeni nesil cihazlarından biri olan HG255s modeli, genelde Superonline Fiber internet müşterilerine arz edilen bir cihaz. Cihazın kurulumu ise diğer Huawei modemler ile benzerlik göstermez. Hızlı kurulum alanı kaldırılmış durumda, farklı bir arayüz karşımıza çıkıyor. Superonline Fiber abonesi iseniz, cihaz otomatik kurulumunu yapabilir. Fakat farklı servis sağlayıcısında kurmak ya da manuel kurulum yapmak isteyen takipçilerimiz için kurulum adımlarını paylaşıyoruz.

Aşağıdaki adımları takip edelim:

 • Hat kablosunu bağladıktan sonra modemin arayüzüne giriş yapmak için modem ile bilgisayar arasında Ethernet kablosu ile kablolu bağlantı sağlayalım.
 • Herhangi bir web tarayıcı açtıktan sonra, tarayıcı adres satırına 168.1.1 yazalım ve Enter’a basalım.
 • Aşağıda görüldüğü gibi modemin arayüz ekranı karşımıza geliyor; Kullanıcı adı: admin, Şifre: superonline yazarak giriş yapalım.

“Oturum aç” butonuna tıkladıktan sonra modemin arayüzünün varsayılan giriş şifresini değiştirmemiz öneriliyor. Değiştirmeden geçiyoruz; siz isterseniz değiştirebilirsiniz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Modem arayüzüne giriş yaptık. Internet → Internet Ayarları menülerine tıklayalım.

 • Servis sağlayıcımız (Superonline, TTNET, D-Smart, TurkNet gibi) tarafından verilen Internet kullanıcı adımızı ve şifremizi, ilgili alanlara doğru bir şekilde girdikten sonra Kaydet’e tıklayalım.

İşlem tamamlandı. Modeminiz kullanıma hazır, Wi-Fi kullanımı için ise modemin arkasında bulunan etikette varsayılan Kablosuz Ağ adı ve şifresi yazmaktadır. Bu bilgilerle kablosuz olarak da bağlanabilir ve internete girebilirsiniz. Fakat Kablosuz Ağ Adınızı ve Şifrenizi değiştirmek isterseniz, sitemizde bulunan “HG255s Kablosuz kurulum” makalesini inceleyebilirsiniz.

Not: Yukarıdaki ekran görüntüsünde görülen internet kullanıcı adı ve şifre gibi bilgiler örnek olarak yazılmıştır.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

3 YORUMLAR

 1. usta bu modemden aldım 2. el temiz TTNette kullana bilirmiyim, herşey yaptim olmadı internet ışık yanmıyor ne yapmam gerekir?

 2. vodafone için hg255s fiber modem için şifre
  admin (küçük harflerle)
  VDF.542 (VDF büyük harflerle yazılacak, olmazsa superonline denenebilir)

  eğer VODAFONE modem kurulduktan sonra reset yaptınızsa
  admin
  superonline (küçük harflerle şifre yazılması gerekiyor)

Comments are closed.