Cisco, birkaç farklı işbirliği çözümü sunuyor, Webex Meetings, küçük ve orta ölçekli işletme (KOBİ) müşterileri için muhtemelen en geniş çapta uygulanabilir ve en uygun olanıdır. Eğitim, destek merkezleri ve web seminerleri de dahil olmak üzere ihtiyaçlarınıza göre çeşitli hizmetleri bir araya getirebilirsiniz. Cisco Webex Meetings ücretsiz plan ve ücretli özelliklerinin ücretsiz bir denemesini sunar. Görüntülü konferans hizmetleri , aramayı aramak yerine sizi arayabilmeyi de içerir. Tüm planlar, 45 ülkede kapsama alanı olan ücretli arama numaralarını içerir.

Kayıt olmak, iletişim bilgilerinizi doldurmak, bir şifre oluşturmak ve Cisco Webex Meetings’in gelen e-posta bildirimlerini almak veya almak kadar kolaydır. Ardından, hesabınızı e-posta ile etkinleştirirsiniz; bu noktada profilinize bir resim ve diğer ayrıntıları ekleyebilir veya isterseniz bunu atlayabilirsiniz. Ardından, bir Hızlı Başlangıç ​​kılavuzu indirebilir veya kullanmadan önce nasıl yapılır videolarını görüntüleyebilirsiniz. Bununla birlikte, kullanıcı arayüzü, çok güvenmeniz gerekmeyecek kadar sezgiseldir.

Cisco Webex Meetings Kullanıcı Arayüzü, InterCall gibi diğer hizmetlerle karşılaştırıldığında modern bir görünüme sahiptir. Ana sayfanın başlangıç ​​görünümü vardır, sunulan hizmetlerin ayrıntılarını görmek için aşağı kaydırdığınız uzun bir sayfa bulunur. Bazı hizmetler özel bir URL’den oturum açmanızı gerektirdiğinden toplantıları doğrudan ana sayfadan kolayca düzenleyebilir veya katılabilirsiniz.

webex 1

Toplantı Ayarlama

Gösterge tablonuzdan başka bir toplantının oda kimliğinin girilebileceği Toplantı Başlat, Toplantı Zamanla veya Toplantıya Katıl arasından seçim yapabilirsiniz. Sağ panelde, yaklaşan toplantıları (varsa) ve son görüntülenen dosyaları görürsünüz. Bir toplantı planlamayı seçerseniz, saati, tarihi ve süreyi ayarlayabilirsiniz; davetli ekleyin, ajanda ekleyin, toplantı şifresi belirleyin, ses bağlantısı seçin ve toplantıyı otomatik olarak kaydetmek için bir kutuyu işaretleyin.

Ses bağlantısı için Webex ses (VoIP), sağlanan ücretli numaralar, başka bir telekonferans hizmeti veya hiçbirini kullanabilirsiniz. Başka bir telekonferans servisi kullanmak istiyorsanız, arayarak arama numarasını, moderatörü ve katılımcı kodlarını ve eklemek istediğiniz notları girersiniz; tüm bunlar davetinizde görüntülenir. Kendi çevirmeli konferans köprüsü olan işletmeler için, büyük olasılıkla kullanacağınız şey budur.

Başlangıç ​​zamanı geldiğinde, toplantıya katılmak için bir Cisco Webex Meetings uzantısı indirmeniz veya geçici bir uygulama çalıştırmanız gerekir. Uzantı hızlı bir şekilde yüklenir, ancak uygulamanın indirilmesi yalnızca bir dakika sürer.

Buradan VoIP’i aramayı veya kullanmayı, ekranınızı paylaşmayı, katılımcıları davet etmeyi veya hatırlatmayı, kaydetmeyi ve kamerayı açıp kapatmayı seçebilirsiniz. Kişileri Microsoft Office , Outlook, bir dosyadan içe aktararak veya el ile ekleyerek ekleyebilirsiniz.

Bir Cisco Webex Meetings üyesiyseniz ve bir toplantıya davet edildiyseniz, ana sayfadaki Katıl düğmesini tıklayıp adınızı, e-postanızı ve toplantı numaranızı girebilirsiniz. Aksi takdirde toplantınızdaki bağlantıyı tıklayın ve görünen adınızı ve e-posta adresinizi vererek misafir olarak katılın.webex 2

Toplantı Deneyimi

Toplantı sahipleri toplantıyı (hem ses hem de ekran öğeleri) kaydedebilir, katılımcıların sesini kapatabilir veya açabilir ve toplantıyı sonlandırabilir. Tüm katılımcılar sohbet özelliğini kullanabilir. Toplantı sırasında toplantı sahipleri masa üstlerini, belirli bir uygulamayı veya bilgisayar da dahil olmak üzere videolarını da paylaşabilir. Toplantı sahibi ekranının üst kısmındaki bir modül paylaşımın açık olup olmadığını gösterir, böylece toplantıdan sonra bu özelliği açık bırakmazsınız. Notlar için sanal bir beyaz tahta da paylaşabilirsiniz. Tüm paylaşım özellikleri, görüntülü sohbetle aynı anda kullanılabilir.

Video konferans yaparken toplantı sahibi, toplantı sırasında istediği zaman katılımcıya odaklanmayı kilitleyebilir ve kilidini açabilir; bu şekilde, tüm katılımcılar kimin konuştuğunu görebilir. Toplantı sahipleri toplantıları bir parola ile de koruyabilir.

Apple Watch ve Android giyilebilir cihazlar da dahil olmak üzere Android,  Apple iOS ve Windows Phone 8 için mobil uygulamalar var. Akıllı telefonunuzdan veya akıllı saatinizden Cisco Webex Meetings’e katılmanıza veya ev sahipliği yapmanıza izin verir . Toplantıları doğrudan Microsoft Outlook hesabınızdan planlamak için eklentileri de indirebilirsiniz. Webex Universal Araç Kiti, toplantılarınız için Flash animasyonları da dahil olmak üzere multimedya slayt gösterileri oluşturmanıza olanak tanır.

webex 3

Webex En iyi Konferans Çözümüdür

Mevcut içeri arama konferans hizmetinizle birlikte gitmek için bir ekran paylaşımı ve video konferans hizmeti arıyorsanız, Cisco Webex Meetingsi iyi bir seçimdir. VoIP araması veya kullanıcıların yararlanabileceği çeşitli ücretli numaralar dahil olmak üzere kaliteli web konferansı için ihtiyacınız olan tüm özellikleri sunar. Cisco Webex Meetingsi kullanıcı arayüzünün kullanımı kolaydır. Bu nedenle, sizin için işe yarayıp yaramadığını görmek için ücretsiz denemeden yararlanmaya değer.

Detaylı kullanım klavuzu için tıklayınız.