Bu yazımızda Huawei Watch 3 Pro öne çıkan detayları ile anlatırken öncelikle HarmonyOS işletim sisteminin nasıl çalıştığını ve saate ne gibi özellikler kazandırdığına da değinelim.

Huawei’ye göre HarmonyOS, hayatınızı kolaylaştırmak ve zenginleştirmek için tasarlanmıştır. Yani yeni bir paradigma akıllı işletim sistemidir. Cihazlarınız arasında sorunsuz koordinasyonu kolaylaştırırken, mahremiyet ve güvenliği genel olarak destekler. Bu işletim sistemi, dağıtılmış yetenekleriyle çok yönlü ve tüm senaryolara uygun akıllı bir kullanıcı deneyimi sağlar. HarmonyOS, kullanıcıların hayatını kolaylaştıran çeşitli yeni yeteneklerle birlikte gelir.

Söze şık ve lüks görünümüyle tasarımdan başlayalım. Huawei Watch 3 Pro, birinci sınıf titanyum gövde ve 22 mm kayışıyla karşımıza çıkıyor. Ayrıca kadranının büyük olması ve biraz da bilekte kendini hissettirecek ölçüde ağırlığı bulunuyor. Bu şekilde şık bir görünümde olan saat, bunu taşıdığınızda size karşı iyi bir his oluşturuyor.

Huawei Watch 3 Pro Ozellikleri 1

Ekranın yüzeyi safir camdan yapılmış. Böylece darbelere ve çizilmelere karşı etkili bir dayanımı mevcut. Saatin arka yüzeyi ise seramik kaplamadan oluşmaktadır. Saatin kenarında 2 tuş bulunuyor. Üst tarafta bulunan tuş ile ekrandan yapabileceğiniz saatle ilgili ayarları bu tuş ile de yapabilmenizi sağlıyor. Alt tarafta bulunan tuş ise egzersiz moduna ulaşmanızı sağlıyor.

Huawei Watch 3 Pro Ozellikleri 2

Huawei Watch 3 Pro Öne Çıkan Özellikleri

Huawei Watch 3 pro, arayüzü fazlasıyla işlevsel hazırlanmış, parmağınızı kaydırarak ekranlar arasında geçiş yapabiliyorsunuz. Üst tarafta bulunan tuşa bir kere bastığınızda ana menü açılıyor. Buradan da potu çevirerek ekranı kaydırabiliyorsunuz. Ana ekrandayken ya da navigasyon gibi uygulamalar içerisinde kaydırdığınızdaysa ekrana zoom yapmış oluyorsunuz.

Huawei Watch 3 Pro Ozellikleri 3

Huawei Watch 3 Pro’nun ekranı da yansımaya yapmıyor. Bu ekran net bir görüntü oluşturması için tasarlanmıştır. Ekranın boyutu 1.43 inç ölçüsünde olup, panel olarak saatte AMOLED kullanılmıştır. Ekranın parlaklığı tam 1000 nit seviyesine ulaşabiliyor. Böylece açık hava kullanımı için şahane bir ekran görüntülemesi sağlayabilmektedir. Ekran yenileme hızı 60Hz olup ekranın çözünürlüğü 466×466 piksel.

Saatinizin bir akıllı saat olma avantajı ile her gün farklı bir tasarıma sahip olabiliyorsunuz. Böylece o günkü ruh halinize, veya kıyafetinize göre seçimler yapabilirsiniz. Hatta katıldığınız ortama uygun tasarım atayabiliyorsunuz.