Google Home uygulaması Chromecast, Google Home ve Google Home ile uyumlu diğer akıllı cihazları kurar ve yönetir. Yalnızca iOS ve Android cihazlarla çalışacak şekilde tasarlanmış olsa da, uygulamaya bir masaüstü bilgisayardan erişmek için bir Android emülatörü veya Google Chrome kullanabilirsiniz.

PC icin Google Home Uygulamasi Nasl Kullanlr 1

Google Home Uygulamasını PC’de Android Emülatörüyle Kullanma

PC’nizde Android uygulamaları çalıştırmak için Windows için bir Android emülatörü yükleyin. Örneğin, Bluestacks Google Home uygulaması da dahil olmak üzere çeşitli Android uygulamalarını yükler ve çalıştırır. Genel işlevsellik benzer olacaktır.

Google Ev Cihazlarını Kontrol Etmek için Google Chrome’u Kullanma

Google Chrome, Google Home uygulamasının bazı işlevlerini taklit eder, ancak sınırlıdır. Örneğin, Google Home cihazlarını Chrome tarayıcısını kullanarak ayarlayamazsınız, bunun için yine de bir mobil cihaza veya Android emülatörüne ihtiyacınız vardır. Bununla birlikte Chrome, Google Home veya Chromecast cihazlarınızdan herhangi birine yayın yapabilir veya akış gerçekleştirebilir.

Chrome’un en son sürümüne güncelleyin ve PC’nizin ve Google Home cihazınızın aynı Kablosuz ağa bağlandığını doğrulayın. Bir Google Home cihazını yayınlamak veya yayın yapmak için Chrome’un sağ üst köşesindeki üç dikey noktayı seçin veya sayfanın boş bir alanını sağ tıklayın ve ardından Yayınla’yı ve ardından cihazınızı seçin.

Tüm Google Home Cihazlarını Bilgisayarınızdan Kontrol Edebilir Misiniz?

Bir emülatörle, tüm Google Ana Sayfa özelliklerine tam erişiminiz olur. Ancak, tarayıcı ile yeni cihazlar ayarlayamazsınız.

Google’ın sanal asistanından tam olarak yararlanmak için Google Asistan’ı Windows’a yüklemek de mümkündür; ancak, Chrome’dan Google Home cihazlarına medya akışı için ses desteği sınırlıdır; yalnızca Durdur ve Maks ses seviyesi gibi birkaç basit komutun keyfini çıkarabilirsiniz.

 

Son Güncelleme 30 Temmuz 2020 Yazar Pınar Güldökmez