Ana Sayfa Bilgisayar Google Asistan Artık Gerçek Zamanlı Çeviri Sunuyor

Google Asistan Artık Gerçek Zamanlı Çeviri Sunuyor

0

Google Asistan, artık görüşmeleri telefonunuzda gerçek zamanlı olarak çevirebiliyor. Bu, yabancı bir dilde sohbet ederken arabuluculuk yapabileceğiniz “Tercüman Modu” sayesinde gerçekleşiyor.

Google Asistan Konuşmaları Çevirmeyi Öğreniyor

Şubat 2019’da Google, Tercüman modunu Google Home akıllı hoparlörlerine ve akıllı ekranlara yaydı. Bu cihazların sahiplerinin yabancı dillerdeki konuşmaları çevirmesine izin verdi. Bununla birlikte, kullanışlılığı bu cihazların mobilitesinin olmaması ile sınırlıydı.

Artık Tercüman modu, telefonunuzdaki Google Asistan’da kullanılabilir. Bu, sadece akıllı telefonunuzu kullanarak gerçek zamanlı olarak sizinle (bir dil konuşan) ve başka biriyle (başka bir dil konuşan) arasındaki konuşmaları çevirmek için kullanabileceğiniz anlamına gelir.

Asistanın Tercüman Modu Akıllı Telefonlara Geliyor

Google, Anahtar Kelime ile ilgili bir yayında Yardımcı’nın Tercüman modunun kullanılabilirliğini artırdığını açıkladı. Şirket, Tercüman’ın “yabancı bir dil konuşan biriyle ileri geri sohbet edebileceğiniz” anlamına geldiğini iddia ediyor.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Tercüman modunu etkinleştirmek için “Hey Google, Alman çevirmenim ol” veya “Hey Google, İspanyolca konuşmama yardım et” deyin. Daha sonra, “çevrilmiş görüşmeyi telefonunuzda görecek ve duyacaksınız”. Google, görüşmenin akmasını sağlamak için Akıllı Yanıtlar bile sunacak.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Tercüman modunu kullanmanın en temel yolu konuşmaya başlamaktır. Google daha sonra konuşmanın her iki tarafını da otomatik olarak çevirir. Bununla birlikte, neyin çevrildiğini kontrol edebilir veya tercüme etmek istediğiniz cümleleri yazabilirsiniz.

Google Asistan’ın Tercüman modu şu anda Arapça, Felemenkçe, İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Japonca, Rusça ve İspanyolca da dahil olmak üzere 44 dili desteklemektedir.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA