turn of the lights nasıl yüklenir

Bu yazımızda sizlere Işıkları Kapatın eklentisi ile internet tarayıcınızda daha kaliteli vakit geçirmenizi mümkün kılan uzantıyı anlatıyoruz.

Gençler parlak ışıklardan şikâyetçi değildir. Ancak özellikle karanlık bir ortamda parlak bir monitör önünde kalıyoruz. Özellikle uzun zaman geçirmek ne yazık ki gözlerin çok daha kısa sürede etkilenmesine neden oluyor. Bizlerde internet tarayıcısında zaman harcarken hem odaklanmayı artıran hem de gözleri yormayan bu uzantıyı bu yazımızda ele aldık.

Işıkları Kapatın Eklentisi Nedir?

Yani kullanıcılar bir çok kullanıcı gibi eninde sonunda parlak ışıklara karşı koruyucu bir gözlük almak zorunda kalıyor. Özellikle parlak ışıklardan rahatsız olanlar için popüler bir uygulamadan bahsediyoruz. Chrome eklentisi olan Turn Off the Lights Youtube’da video izlerken gerçekten çok keyifli oluyor. Örneğin video oynatılan alan dışındaki kısımların karartması gerçek bir sinema deneyimi sunuyor. Ayrıca ekranın daha az parlak olması ayrıca enerji tasarrufu sağlamak demektir.

Turn Off The Lights Nasıl Yüklenir?

Google Chrome tarayıcınıza ışıkları kapatın eklentisini yüklemek için izlemeniz gereken adımları aşağıda sıraladık. Öncelikle Chrome tarayıcısı kullanmıyorsanız kullanmanızı tavsiye ederiz. Zira bir çok eklenti bu tarayıcı ile kullanmak mümkün hale geliyor.

Chrome tarayıcısını açtıktan sonra https://www.turnoffthelights.com/ adresine girin. Ardından karşınıza aşağıdaki görseldeki gibi bir ekran gelecektir. Daha sonra Download Now for Google Chrome butonuna tıklayın.

Işıkları Kapatın Eklentisi yüklenmesi

Eklentiyi indirilecektir. Ardından karşınıza yüklemek için gelen pencerede Ekle butonuna tıklayın.

Tarayıcımızda adres satırının sonuna ampul işareti geldiğinde eklenti kuruldu demektir. Böylece bu eklentiyi artık aktif halde kullanabilirsiniz.

Youtube da herhangi bir video izlerken video bitene kadar diğer alanları zaten kullanmıyoruz. Böylece video dışında gözümüzü alan diğer her şeyin ışığını kısabiliriz. Tarayıcının sağ üst köşesinde yer alan ampul işaretine tıklayınız.

Ampul sembolüne tıkladığınızda video dışında kalan alanlar kararacaktır. Ayrıca monitörünüzün daha az enerji harcamasını sağlayacaktır. Bunun yanı sıra hem de ekrandaki ışık sizi rahatsız etmeyecektir.

Karartma seviyesini arttırmak azaltmak ve diğer ayarları inceleyiniz. Bunu yapmak isterseniz ampul sembolüne sağ tıklayarak Seçenekler yazısına tıklayabilirsiniz.

turn of the lights

Böylece yapabileceğiniz ayarlar ekranı açılacaktır. Böylece Işıkları Kapatın uzantısı ne işe yaradığını ve nasıl yüklendiğini tüm detayları ile anlattık. Umarız makalemiz sizler için faydalı olmuştur. Ayrıca Google Chrome yüklemeniz gereken 5 uzantı hakkında yazımıza da göz atabilirsiniz.