Günümüzde en çok ilgi gören telefonlar arasında iphone zirvedeki yerini koruyor.

iPhone serileri 9 Ocak 2007 tarihinde Steve Jobs tarafından tanıtımı yapılarak duyuruldu.

Dünyada ilk iphone modeli 29 haziran 2007 tarihinde satışa sunulmuştur. Üretimine ara vermeden devam eden ıphone kullanıcıları tarafından oldukça ilgi gördü.

Günümüzde gelişen ve yeni özellikleri ile kullanıcılarının ilgi odağı haline gelen ıphone telefonların bazı serileri bulunmamakta.

Günümüzde dünya geneli arasında kullanılan bir çok android telefonlar arasındaki rekabeti devam ediyor. Üretilen yeni serileri ve gelen güncellemeleri ile var olan özelliklerine bir yenisini ekleyerek biz kullanıcıların bir kez daha bağımlılığını artırıyor.

iPhone serilerinin kullanıcılarının ilgisini çekmesinin en etkili nedenleri içerisindeki özelliklerinin yanı sıra kullanıcı yorumlarına bakılırsa renkleride önemli bir etken olmuş gibi görünüyor.

Bugünkü makalemizde Iphone ve ipad cihazlarımıza kablosuz kulaklık nasıl bağlarız bunu inceleyeceğiz.Tabiki bu durum kullanacağımız kulaklığımızın markası ve modeline göre değişiklik gösterebilir.

İşlemlerimize başlamadan önce kablosuz kulaklığımızı açık konuma getirelim Genelde kulaklığımızı açmak için kulaklığının üzerinde bir düğme veya anahtar olacaktır. Anahtarı açık hale getirmemiz kulaklığımızın açılması ve çalışır duruma gelmesi için yeterli olacaktır.

Eger ürünü yeni kullanacak daha önce hiç kullanmadıysak kulaklık kutusu içerisinde bulunan kullanım kılavuzundaki adımları uygulayarak ta açık hale getirebiliriz.İlk aşamada kullanım kılavuzu da doğru adımlar için bizlere destek sağlayacaktır.

Kulaklığımızı açtığımıza eminsek işlemlerimize başlayabiliriz.

Öncelik olarak telefonumuzun ayarlar menüsünü açalım.

r1 1

Karşımıza gelen ekranda Bluetooth menüsüne giriş yapalım

r2 1

Bluetooth ayarları ekranı açılacaktır. Bu ekranda bluetooth açık kapalı anahtarını açık konuma getirelim.

r3 1

Sonraki adımda ise ıphone veya ipad cihazlarımızı bu alandan bulup bluetooth bağlantımız işle eşleştirebiliriz

.Kulaklığımızı daha öncesinde iphone yada ipad cihazlarımızla eşleştirdiysek cihazlarım listesinden kolaylıkla bulabilir eger daha önce eşleştirmediysek diğer cihazlar başlığı altında kolaylıkla bulabilir ve bağlantı sağlayabiliriz.

iPhone ve iPad’lerde kablosuz kulaklık bağlama işlemimiz oldukça basit olacaktır.