Bu yazımızda sizlere General Mobile Discovery hard reset adımlarını anlatarak cihazınızını sıfırlama yöntemlerini anlatıyoruz. Günümüzde kullanılan akıllı telefonlar neredeyse hayatımızın vazgeçilmez bir parçası oldu. Bu makalemizde General mobile marka cihaz için bir kaç adıma değineceğiz. Son zamanlarda sıklıkla merak edilen General Mobile Discovery Hard Reset adımlarını bu makalemizde sizler için derledik. Şimdi hep birlikte bu işlem için gerekli adımları inceleyelim.

Eğer telefonunuzu sıfırlamanız gerekiyorsa bu yazımızda sizleri iki farklı yöntem ile yardımcı olacağız. Öncelikle telefonunuzu açabildiğiniz durumda ayarlar menüsü üzerinden sıfırlama yöntemini anlatacağız. Ardından telefonunuz herhangi bir sebep ile açılmıyor ise hard reset yapma yöntemini anlatacağız.

* 1.’si cihazın içerisinden hard reset, 2.’si cihazın dışarısından manuel olarak hard reset yapmaktır.

* 1.’si cihazın içerisinden “Hard Reset” yapmak:

General Mobile Discovery Hard Reset Ayarlar Üzerinden Yapılması

Hard reset  işleminde tüm verileriniz gidecektir. Hard reset işlemi yapmadan önce önemli yedeklerimizi almamız gerekli, batarya süresini %50’den fazla olması gerekli, sıfırlama işlemi bitince cihanız ilk günkü gibi olacaktır.

Öncelik telefonunuzda Seçenekler bölümüne tıklayınız.

Açılan seçeneklerden “Sistem Ayarları”  kısmına tıklıyoruz.

Yedekle ve sıfırla” kısmına tıklıyoruz.

General Mobile Discovery Hard Reset

“Fabrika verilerine sıfırla” kısmına tıklıyoruz.

“Fabrika verilerine sıfırla” kısmına geliyoruz ve telefon belleği sil seçeneğine basalım. Ardından “Telefonu Sıfırla” butonuna bastıktan sonra cihaz sıfırlama işlemine geçiyor. Böylece cihazınız fabrika ayarlarına geri dönüyor. Daha sonra tekrar telefon kurulumu yapmanız gerekiyor.

Şimdi cihazınızı açamadığınız durumlarda 2. yöntem olarak cihazınıza hard reset atmayı anlatalım.

Ses Tuşları İle Hard Reset Yapılması

Hard reset  işleminde tüm verileriniz gidecektir. Hard reset işlemi yapmadan önce önemli yedeklerimizi almamız gerekli, batarya süresini %50’den fazla olması gerekli, sıfırlama işlemi bitince cihanız ilk günkü gibi olacaktır.
Hard Reset tuş kombinasyonu

Cihazı kapattıktan sonra (-) Ses Kısma + Power Tuşuna beraber basılı tutuyoruz.

1. Not: (-) Ses kısma tuşuna tıklayıp menüler arası geçiş yapabiliyoruz.
2.Not: Power tuşu ile de onay verebiliyoruz.

Sırasıyla işlemleri yapabiliriz.

General Mobile Discovery factory reset

Cihazımız “Clear eMMC” işleminden sonra cihaz “sıfırlama işlemine” başlamış olacak.

Umarım bu makalemiz sizler için faydalı olmuştur. bir sonraki General Mobile Discovery Hard Reset yazımıza sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

2 YORUMLAR

  1. Bu işlemi yaparken batarya çıktı ve telefon şuan açılmıyor sürekli başlangıç ekranı kendini tekrar ediyor. Problemimle ilgili bi çözüm önerebilirseniz memnun olurum

  2. Arkadaslar kactane foruma yazdim cevap alamadim,Discovery 4gb Android 421 Legend v12 romlu,Telefon resetlenmiyor,yeni yazilim yukluyorum atlyni kaldigi yerden aciliyor,orjinal rom yukluyorum yine kaldigi ayni yerden aciliyor,sanki beyni kilitlenmis bunun bir kolayi varsa [email protected] adresinden bana yardimci olurmusunuz.
    Telefondaki bozuk sistem bir turlu silinmiyor,
    Yeni yukledigim rom gayet guzel kurulup islem tamamlandigi halde ayni eski bozuk sistemle aciliyor.