‘MSI AEGIS’ Serisi Gaming Dekstop İncelemesi

Oyunseverlerin genel olarak en çok tercih ettiği markalardan biri olan ve oyun bilgisiyarı alanında kalitesini kanıtlamış olan ‘MSI’, gerek tasarım gerekse donanım özellikleri açısından yine kalitesine yakışır bir gaming desktop oyun bilgisayarı geliştirmiş. Son teknoloji ürünü donanımlar/bileşenler kullanılmış ve oldukça şık bir tasarıma sahip. ‘Aegis’ serisi, ‘MSI‘ın gaming desktop segmentinde şu ana kadar geliştirdiklerinin en iyisi .En iyi ekran kartları, en iyi soğutma sistemleri ve ses teknolojisi ile mükemmel bir oyun deneyimi sunuyor. ‘MSI’, son teknoloji ile üretilen en iyi donanımları bir araya getirerek akıcı bir ‘VR’ deneyimi sunuyor. Önde gelen ‘VR’ markaları ile ortak çalışmalar sonucu ‘VR’ deneyimine yönelik özelliklerle, oyuncu ve ‘VR’ profesyonellerine içeriklerin hayat bulduğu canlı ve gerçekçi bir deneyim sunuyor.
‘MSI AEGIS’ Serisi Gaming Dekstop İncelemesi
4.2 GHz’ işlemci hızına sahip ‘Intel Core i7 7700K’ işlemci ve ‘64GB DDR4 2133MHz RAM’ kullanılmakta kullanılmış. Dünya genelinde oynanan tüm popüler bilgisayar oyunlarının minimum gereksinimlerini fazlasıyla karşılayan bir işlemci kullanıldığını belirtelim. 4-adet bellek yuvası bulunuyor. Dahili depolama kapasitesi için de 512GB SSD + 3 TB hard disk bulunuyor. Hard diskin dönme hızı 7200RPM. İşlemci cache belleği ise 8MB.
Oyun bilgisayarında en çok dikkat edilen özelliklerden biri de ekran kartı. ‘4K Ultra HD’ yüksek çözünürlüklü 8GB belleğe sahip ‘Nvidia Geforce GTX 1080’ ekran kartı kullanılmış. Dilediğiniz oyunu, dilediğiniz ayarda ve yüksek çözünürlükte kolaylıkla oynayabilirisiniz. Ayrıca performans artıran birçok yazılım da sunmakta.

MSI AEGIS 2
Audio Boost’ ile en yüksek ses kalitesi için üst düzey ses bileşenleri kullanılmış. 2xUSB 2.0 ve 9xUSB 3.1 girişi bulunuyor. Yüksek kalite bileşenler ve yeni teknoloji ile mümkün olan en iyi oyun deneyimini sunmakta.
MSI AEGIS 3

Genel özellikleri:

Bellek Hızı 2133 MHz
Bellek Yuvası 4
Bluetooth Özelliği Var
Boyutlar 196 x 510 x 506 mm
Disk Kapasitesi 512 GB SSD + 3 TB
Ekran Kartı Modeli Nvidia Geforce GTX 1080 8GB
Ekran Kartı Tipi Yüksek Seviye Harici Ekran Kartlı
Ethernet- 10/100/1000
Garanti Tipi Resmi Distribütör Garantili
Harddisk Kapasitesi 3 TB
HDD Hızı 7200 RPM
HDMI Var
İşlemci Cache 8 MB Cache
İşlemci Hızı 4,2 GHz
İşlemci Numarası 7700K
İşlemci Tipi Intel Core i7
İşletim Sistemi Windows 10 Home
Kimin Seçimi Oyun
Klavye ve Mouse Yok
Monitör Yok
Optik Sürücü DVD Dual Yazıcı
Oyuncular için Var
Ram Tipi DDR4
Sistem Belleği 64 GB
SSD Kapasitesi 512 GB
USB (Adet) 2 x USB 2.0 – 9 x USB 3.1
Webcam Yok
Wireless Özelliği 802,11 ac + bgn

Son Güncelleme 3 Nisan 2019 Yazar Yasin ER