TCL firmasının yeni tanıttığı TCL Plex hem tasarım hem de özellikleri bakımından kullanıcılarını memnun etmeyi planlıyor. TCL Plex hakkında özellik ve bir çok bilgiyi yazımızda bulabilirsiniz.

 

tcl plex 6gb 128gb opal white 04 ad l

TCL Plaex tasarımına bakacak olursak metal ve camın birleşiminden oluşan kasa oldukça klasik bir görünüme sahip. 6.53 inç ekrana sahip bu telefon ele oldukça iyi oturuyor ve kullanım rahatlığını sorunsuz şekilde hissettiriyor. 192 gram ağırlık biraz fazla gibi dursada gerçekte cihaza ağır cihazmış gibi bir hava katmıyor. TCL Plex’in dayanıklı bir yapıya sahip olduğu rahatlıkla söylenebiliriz. TCL Plex 6.53 inç büyüklüğündeki ekranının üst ve kenar çerçeveleri oldukça ince olarak tasarlanmış. Altta kalan çerçeve ise diğerlerine göre biraz daha kalın.

1571291630839

Cihazın ekranının sol üst köşesinde 24 megapiksellik ön kameraya ev sahipliği yapıyor. Telefonun oldukça ince olan ahize hoparlörü de ekranın üst çerçevesiyle telefonun üst kenarı arasında kalan alana yerleştirilmiş. TCL Plex’in üst kenarında ikinci mikrofon ve 3.5 mm. kulaklık jak girişi bulunuyor. Telefonun sol kenar kısmında microSD ve nano SIM kart yuvaları ve TCL tarafından Akıllı Anahtar olarak adlandırılan tuş konumlandırılmış durumda. TCL Plex’in sağ kenarına baktığımızda pek çok akıllı telefonda olduğu gibi güç butonu ve ses kontrol tuşları yer almakta. Alt kısmında çift hoparlör ızgarası ve bu ızgaraların ortasındaki USB-C girişi bulunmakta. Ancak bu ızgaralardan sadece USB-C girişinin sağındaki ses çıkışı sağlıyor. TCL Plex’in arka panel kısmında ise  panelin üst kısmına yerleştirilmiş 3 kamera konumlandırılmış. Bu 3 kameranın 2 tarafında da birer LED flaş bulunuyor. Biraz daha aşağıya inildiğinde ise kare şeklindeki parmak izi okuyucusu bulunuyor. Panelin orta kısmında TCL logosu göze çarpıyor.

1 org zoom

TCL Plex gücünü Qualcomm Snapdragon 675 işlemcisinden alıyor. Bu işlemciye 6 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanı eşlik ediyor. Dahili depolama alanının yaklaşık 18 GB’lık bir kısmı işletim sistemine ayrıldığı için kullanıcılara 110 GB’lık bir alan kalıyor. MicroSD kart desteği sayesinde bu alanın üstüne 256 GB’a kadar yükseltilebilmesi mümkün. Qualcomm Snapdragon 675, TCL Plex’in konumlandırıldığı orta segment için standart bir işlemci olarak değerlendirilebilir. Bu işlemciye 6 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanının eşlik etmesi ise TCL Plex’in içinde bulunduğu fiyat segmentinde önemli bir avantaj sağlayabilir.

1 Yorum