General Mobile Hotspot Şifre belirleme

Bu yazımızda sizlere General Mobile hotspot ayarları hakkında bilgi vererek telefonunuzu bir Wi Fi noktası haline getirmenize yardımcı oluyoruz.

Öncelikle hotspot un ne olduğunu ve ne işe yaradığına değinelim. Telefonunuzun mobil veri bağlantısını kullanarak başka bir telefonu, tableti veya bilgisayarı internete bağlayabilirsiniz. Böylece bir bağlantıyı bu şekilde paylaşmak, tethering veya hotspot kullanımı olarak adlandırılır.

Ancak bazı telefonlar kablosuz bağlantıyı tethering üzerinden paylaşıyor. Ayrıca tüm bunların dışında bazı operatörler bu işlem için internet paketinize bir kısıtlama eklemektedir. Daha sonra belirli bir kotanın üzerinde paylaşım yapmak ise ek ücretlere tabii olarak devam ediyorsunuz. Dolayısı ile bu konuda en doğru bilgiyi operatörünüz ile görüşerek kota ya da sınırlama olup olmadığını arayarak öğrenmektedir.

Ayrıca telefonunuzda hotspot özelliği olması da gerekmektedir. Farklı telefonlarda farklı yerlerde olsa da makalemizi incelerseniz telefonunuzda bu özellik olup olmadığını rahatlıkla bakarak teyit edebilirsiniz. Şimdi sizlere General Mobile hotspot ayarları konusunda ilgili ekranlara yönlendirerek kullanımı hakkında bilgi verelim.

General Mobile Hotspot Ayarları

Telefonumuzda öncelikle mobil veri internet erişimi aktif olması gerekmektedir. Etkin olduğunu teyit etmek için bildirimler bölümünden kolayca kontrol ederek açabilirsiniz. Eğer açtıysanız bir sonraki işlem için telefonunuzda Seçenekler e tıklayınız. Daha sonra Sistem Ayarları bölümüne tıklayınız.

Açılan seçeneklerden Sistem Ayarları seçeneğine tıklıyoruz. Burada karşımıza seçim yapacağımız bir çok ayar gelmektedir. Bu bölümde ekranın altında yer alan Diğer seçeneklerine tıklıyoruz.

General Mobile Hotspot açma

Taşınabilir Wi-Fi Noktası kısmında bulunan butonu aktif hale getiriniz. “Taşınabilir Wi-Fi Noktası” seçeneği ile şuanda telefonunuzda hotspot aktif hale geldi. Ancak henüz işlemler tam olarak bitti diyemeyiz. Bu ekranın hemen altında yer alan Kablosuz Hotspot Kurulumu Yap menüsüne tıklıyoruz ve işlemlere devam ediyoruz.

General Mobile Hotspot şifre belirleme

“Kablosuz hotspot kurulumu yap” kısmına tıklayıp Ağ SSID’si tıklıyoruz şifreyi yazıyoruz. Ayrıca şifreyi göster seçeneğine tıklayarak isterseniz şifreyi görerek daha sağlıklı bir şekilde ilerleyebilirsiniz. Son olarak “Kaydet” tıklıyoruz. Böylece sizlere General Mobile hotspot ayarları konusunda detaylı bilgileri ilettik. Umarız makalemiz sizler için faydalı olmuştur. Ayrıca General Mobile menü tuşu sorunu hakkında makalemize de göz atabilirsiniz.

2 YORUMLAR

  1. Abi ben hotspotu bilgisayara baglayamiyorum yardım edermisin tanımiyor PC acil yardım abi