Ana Sayfa Haberler Facebook Mail Adresimi ve Şifremi Unuttum, Ne Yapmalıyım? (Resimli Anlatım)

Facebook Mail Adresimi ve Şifremi Unuttum, Ne Yapmalıyım? (Resimli Anlatım)

11

Öncelikle aktif olarak kullanılan Facebook hesabı için, Facebook‘ta isim ve soyisim ile arama yapılarak hesap bulunur (Bu arama işlemini arkadaşınızın Facebook hesabından da yapabilirsiniz) ve hesap profilinin URL kısmından, profilinize/hesabınıza ait URL / Facebook kullanıcı adı kopyalanır.

 • Kopyaladıktan sonra arkadaşınızın hesabından çıkış yapıp tarayıcının adres satırına (veya Facebook‘a giriş yapmadığınız başka bir tarayıcı da açıp işleme bu tarayıcı ile devam edebilirsiniz) kopyaladığımız URL‘yi yapıştırıyoruz ve Enter‘a basıyoruz.

 • Karşımıza çıkan sayfada Facebook hesabımıza ait Facebok kullanıcı adımız olacaktır; Ara butonuna tıklıyoruz.

 • Çıkan sayfada mail adresinin tamamı hatırlanmıyorsa ya da GSM numarası kullanılmıyorsa Bunlara erişimin yok mu?” linkine tıklıyoruz.

 • Çıkan sayfada bir sonraki sayfaya erişmek için E-postama Erişemiyorum” linkine tıklıyoruz.

 • Karşımıza çıkan sayfada, Facebook’ta kullanılmayan, şifresini bildiğimiz bir mail adresi yazılmalıdır. Mail adresiniz bulunmuyorsa yeni bir mail adresi oluşturup bu sayfada ilgili kutucuklara yazıyoruz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek
11858 teknik destek
11858 teknik destek
 • Mail adresimizi 2. kutucuğa da yazdıktan sonra Devam butonuna tıklıyoruz.

 • Burada 2 durum var; Facebook bizlerden kimlik de isteyebilir, gizli sorumuzu da sorabilir.
 • Facebook şuan bizden nüfus cüzdanımızın ön kısmının tamamı görünecek fakat TC Kimlik numaramız görünmeyecek şekilde kimliğimizin resmini çekip göndermemizi istiyor.

 • Burada önemli olan, Facebook‘ta tüm bilgilerimizin doğru olmasıdır. Daha açık belirtmemiz gerekirse kimlik bilgilerimizin, Facebook’taki hesap ve kişisel bilgilerle uyuşması gerekir. Gerçek ve doğru olmayan bilgilerle (fake) hesap oluşturulduysa, Facebook talebinizi reddedebilir.

 • Açılan sayfadaki gerekli bilgileri yazdıktan sonra Dosya Seç butonuna tıklıyoruz.

 • Tc kimlik numarasını kapatarak resmini çektiğimiz kimliğimizi, bilgisayarda kaydettiğimiz klasörden (Masaüstü, Belgeler vs) seçiyoruz.

 • Tüm bilgiler girildikten ve kimliğimize ait dosyas yüklendikten sonra Gönder butonuna tıklıyoruz.
 • “Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz” bilgilendirme sayfası çıktıktan sonra işlemlerimiz tamamlanmiş ve talebimiz Facebook tarafından alınmış demektir.
 • Yazdığımız mail adresine bilgilendirilme yapılacaktır.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

11 YORUMLAR

 1. merhabala şifremi unuttum e postamı da hatırlamıyorum kayıtlı olan numaramda değişti şifremi nasıl geri alabilirim yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

 2. Facebook sayfamı acamıyorum e postamı ve şifremi unutum yardım etme imkanınız varmı

 3. 4 5 yıllık facebook hesabımın şifresini ve e postasını hatırlamıyorum ne yapmalıyım? Rica etsem yardım edebilir misiniz?

 4. Face sifremi unuttum arti hotmailimide unuttum hic bir sekilde faceboka giremiyorum lutfen yardim edin

 5. 10 yillik faceme sifremi unuttugum icin giremiyorum ,hotmail sifresinide unuttum arti hotmail boyle bi hesap bulunamadi diyor ,yardimci olurmusunuz lutfen.

 6. 7 ay önce trafik kazası geçirdim telefonum kayboldu e postamı hatırlamıyorum numarada benim adıma değildi bana yardımcı olursanız size dua edip çok tşkr ederim lutfen

 7. 7 yıllık hesabımın sifresini unuttum en son degistirdim unuttum giremiyorum lütfen yardımcı olur musunuz gmail hatırlamıyorum

Comments are closed.