Ana Sayfa Haberler Asus Zenfone Serisi Uygulamaları Hafıza Kartına Yedekleme Nasıl Yapılır?

Asus Zenfone Serisi Uygulamaları Hafıza Kartına Yedekleme Nasıl Yapılır?

0
Paylaş

Asus Zenfone Serisi cihazlarda tam yedek almak için henüz bir senkronizasyon programı bulunmuyor. Bu sebeple cihazınızın yedeğini tek bir araç ile alamıyorsunuz. Tam yedekten kasıt nedir? Cihazınızdaki uygulamalar, özelleştirilmiş ayarlar, resimler videolar, rehber, ekran parlaklığının ayarına kadar sonradan değiştirmiş her şeydir. Bir başka deyişle siz cihazınızın tam yedeğini aldıktan sonra cihazı sıfırlayıp, sıfırlama tamamlandıktan sonra aldığınız tam yedeği cihaza geri yüklediğinizde veri ve ayarlar açısından sıfırlama yapılmadan önceki durumu gibi olmalıdır.

Asus Zenfone Serisinde şu anda bu mümkün olmadığından dolayı yedeklerinizi manuel olarak almanız gerekiyor. Bu yazımızda uygulamaları yedekleme işlemini inceleyeceğiz.

Aşağıdaki adımları takip edelim;

  • Ana menüden ‘’Uygulama Yedekle’’ uygulamasına dokunalım.

zenyedek1

  • Yedekle ve Tüm veriler seçeneklerini işaretleyelim.

zenyedek2

  • Tüm verileri seçtikten sonra aşağıda sol tarafta da aynı seçenek var oradan da Veri ve Uygulama kısmını seçelim.
  • Yedeklemeyi başlat butonuna dokunalım.

zenyedek3

  • Bir sonraki ekranda nereye kaydedileceğini gösteriyor. Hafıza kartınız mutlaka takılı olmalıdır. Hafıza kartına yedeklediğine emin olduktan sonra Tamam’a dokunalım.

zenyedek4

  • Eğer isterseniz yedeklemenizi şifreleyebilirsiniz. Biz tavsiye etmiyoruz. Şifre yok seçeneğini işaretleyip devam ediyoruz.

zenyedek5

  • Tamam’a dokunarak devam edelim.

zenyedek6

  • Yedekleme başlatıldı.

zenyedek7

  • Aşağıda görüldüğü gibi işlem tamamlandı.

zenyedek8

Not: Yedeklemeyi hafıza kartınıza yaptığınıza emin olunuz. Çünkü cihazınızı sıfırladıktan sonra telefon hafızasındaki her şey silinecektir. Dolayısıyla yedek dosyanız hafıza kartında olmaz ise uygulamaları ve verileri kaybedersiniz. Bu sorumluluk kullanıcıya aittir. Hatalı uygulama ve veri kayıplarından www.teknodestek.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bir sonraki yazımızda yedekten geri yükleme işlemini inceleyeceğiz. Yedekten geri yükleme işleminde çok önemli bir püf nokta var. Yazımızı mutlaka inceleyiniz.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.