Ana Sayfa Haberler Asus Zenfone Cihazlarda Snapchat Neden Çalışmıyor?

Asus Zenfone Cihazlarda Snapchat Neden Çalışmıyor?

0
Paylaş

Snapchat uygulamasına gelen bir güncellemeden sonra Asus Zenfone Serisi cihazlarda uygulama sürekli ‘’maalesef snapchat durdu’’ hatası vererek kapanmaya başladı. Bu konu ile ilgili uygulama verilerini temizleme, uygulama önbelleğini temizleme, uygulama izinlerini kontrol etme, uygulamayı kaldırıp tekrar yükleme gibi klasik çözüm yöntemleri işe yaramıyor. Biz de sizler için çözüm yöntemlerini araştırdığımızda şu bilgiye eriştik;

snapasus1

Asus Zenfone serisi cihazlarda uygulamaya gelen son güncelleme üzerinde yazılımsal olarak bir çakışma mevcut olduğundan dolayı uygulama çalışmıyor. Çözüm ise uygulamanın bir önceki versiyonunu indirmek olacaktır. Bir önceki versiyon Google Play Store’da bulunmadığından dolayı manuel olarak indirebilirsiniz.

Problem yaşanan versiyon 9.27.5.0 olduğundan bir önceki versiyon olan 9.27.0.0 versiyonunu manuel olarak yükleyebilirsiniz. Yükleme yapmak için Apk dosyasını akıllı telefonuna indirmeniz ve sonra kurulum yapmanız gerekiyor. Veya Snapchat uygulaması için yeni bir güncelleme yayınlanmasını beklemeniz gerekiyor.

Snapchat uygulamasını Google Play Store üzerinden güncellemek için ise arada sırada kontrol etmeniz gerekiyor.

  • Google Play Store üzerinden kontrol etmek için ise uygulaması sanki yeni yükleyecekmiş gibi arama bölümüne ‘’Snapchat’’ yazıyoruz.
  • Aşağıda görüldüğü gibi Kaldır ve seçeneğini görünüyor. seçeneği yerine Güncelle seçeneği görür iseniz uygulamaya güncelleme gelmiş demektir.
  • Güncelleme yapabilirsiniz.

snapasus2

Not: Uygulamaların Apk dosyaları Google Play Store dışında bir kaynaktan indirildiği zaman daha az güvenli olduğundan dolayı burada uygulamanın Apk dosyasını paylaşmayı tercih etmedik.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin