Facebook Kullanılabilir Özellikleri konusu sosyal medya kullanan herkes için her zaman merak konusu olmuştur. İlk kullanım yıllarındaki amacı üniversiteler arası iletişim güçlendirme olan Facebook güncel haline 2014 yılında ulaştı. Belirtilen bilgilere göre bu yılda Facebook sitesi dünyanın en çok ziyaret edilen 2-ci sitesi olarak tarihe geçmiştir.
Facebook barındırdığı birçok özellikle yıllardır kullanıcıların vazgeçilmezi olmuş başarı serüvenini uğurla sürdürebilmiştir. Fakat son yıllardaki diğer sosyal medya platformlarının egemenliği Facebook kullanıcılarının biraz yaş farklılığı göstermesine neden olmuştur. Son haliyle Facebook’ u genel olarak 35+ kullanıcılar kullanıyor. Ancak bu durum bile Facebook başarısının sürdürülebilirliğini engellememiş gelişimini daha da artırmıştır.

Facebook İşletme Sayfanizi Nasil Doğrularsiniz

Facebook Kullanılabilir Özellikleri

Facebook’ un Özellikleri nelerdir?
Ancak sahip olduğu özellik hazinesi, etkileşim algoritmasını da önemli ölçüde etkilemiştir. Eğer siz de Facebook özelliklerinin net ve detaylı bilgisini almak istiyorsanız adres tercihini doğru yapmışsınız.
⦁ Durum Paylaşma
Anlık durumunuzu yaratıcılık potansiyeliniz kapsamında belirtilir. Takipçilerinizi bilgilendirebilirsiniz
⦁ Fotoğraf Video Paylaşabilme Özelliği
Neredeyse her platformda olduğu gibi Facebook da bu özelliği ile takipçilerinin gönlünü kazanıyor. Ayrıca paylaşacağınız fotoğraf veya videoları sadece takipçilerinizin görmesi için hesabınızı gizli duruma da alabilirsiniz.
⦁ Canlı Yayın Özelliği
Fakat belirtilen özellik sayesinde mekân farketmezsizin dilediğiniz yeri takipçilerinize göstererek canlı yayınınızı sürdürebilirsiniz.
⦁ Hikâye paylaşma özelliği
Hatta günümüzde neredeyse her platformda var olan bu özellik Facebook tarafından desteklenir. Paylaşacağınız hikayeler 24 saat profilinizde takipçilerinizle buluşuyor.
Yukarıda belirtilen özelliklerden ziyade Facebook’ un sunduğu nice özellik daha mevcut.

facebook telief hakki bildirimi kapak

Facebook’ un Satın Aldığı Uygulamalar

Facebook günümüzde bünyesine kattığı sayısız uygulama ile potansiyelini geliştirmeye devam ediyor. Bunlar arasından genel olarak 2 popüler uygulama mevcut. Bu uygulamalar:
⦁ WhatsApp
⦁ İnstagram.
Hatta Facebook bu uygulamalardan Whatsapp’ ı 19 milyara İnstagram’ ı ise 300 milyon dolara satın almıştır.
Özellikleri gerçekleştirdiği işlemler ile günü-günden gelişmeye devam ediyor. Facebook yöneticileri gelecek uzun yıllarda devam edeceğini belirtiyor.

 

Facebook hesabım başka birinin eline geçti