Uzak masaüstü uygulamaları olarak da bilinen uzaktan kontrol yazılımı, kullanıcıların bir PC’ye başka bir sistem veya cihazdan uzaktan erişmesini sağlar.

Bu, diğer PC için etkin bir uzaktan kumanda haline gelen başka bir masaüstü, dizüstü bilgisayar, tablet veya hatta mobil olabilir.

Uzaktan kumanda cihazı istemci ve uzak PC, ana bilgisayar olmak üzere bir istemci / sunucu (veya ana bilgisayar) modeline dayanır.

Bu yazılım özellikle BT desteği ve yönetimi için önemlidir.

Windows 10’un kendi Uzak Masaüstü Bağlantısı aracı vardır. Ancak, Uzak Masaüstü’nün sunucu kısmı yalnızca Professional ve Enterprise sürümlerinde bulunur.

Bu sürümlerden birine sahip değilseniz, bu Windows 10 için en iyi uzak masaüstü yazılımlarından bazılarıdır.

Windows 10 için en iyi ücretsiz uzaktan kumanda yazılımı

Mikogo

Windows 10 için en iyi uzaktan kumanda yazılımı 1

Mikogo sunumlar, teknik destek ve web konferansı için ideal bir masaüstü paylaşım aracıdır.

Mikogo web sitesinde bir hesap oluşturarak yazılımı çalıştırabilir ve ardından yazılımın kurulumunu kaydetmek için aşağıdaki bağlantıdaki İndir düğmesine tıklayabilirsiniz.

Ayrıca, bir oturumda en fazla 25 katılımcıyı içerebilecek 16 dolarlık aboneliğe sahip bir Profesyonel sürüm de vardır.

Mikogo, çok sayıda katılımcı ile bir PC veya Mac paylaşmasına yardımcı olmak için kapsamlı masaüstü paylaşım seçeneklerine ve harika bir HTML görüntüleyiciye sahiptir.

Yazılım, yerleşik sesli ve görüntülü konferans seçeneklerini ve kullanıcıların birden çok davet gönderebileceği ve toplantıları önceden planlayabileceği bir oturum zamanlayıcı içerir.

Katılımcıların ekranda çizim yapmasını sağlayan çok kullanıcılı Beyaz Tahta sunumlar için kullanışlıdır. Mikogo’nun ekran kaydedici aracıyla oturum kaydedebilirsiniz.

Yazılım aynı zamanda çoğu platformla uyumludur, bir anahtar sunumuna sahiptir ve dosya aktarımı ve sohbet seçenekleri içerir.

Bu, birden çok katılımcı için uzak masaüstü bağlantıları kurmak için en iyi programlardan biridir.

Mikogo’yu edinin

TeamViewer

Windows 10 için en iyi uzaktan kumanda yazılımı 2

TeamViewer, Windows için yüksek puan alan bir uzak masaüstü uygulamasıdır.

Android, iOS, Linux ve Mac OS X ile uyumlu çok platformlu bir yazılımdır, böylece kullanıcılar tabletlere veya cep telefonlarına sahip uzak bilgisayarlara bağlanabilir.

Aşağıdaki bağlantıdaki TeamViewer’ı İndir düğmesine basarak Windows’a ekleyebileceğiniz veya uygulamayı bu Microsoft Mağazası sayfasından cep telefonlarına ekleyebileceğiniz, ücretsiz olarak erişebileceğiniz bir yazılımdır.

Windows 10 için en iyi uzaktan kumanda yazılımı 3

TeamViewer, minimum sistem yapılandırması gerektiren basit bir kuruluma sahiptir.

Çalışmaya başladıktan sonra, TeamViewer uzaktaki bir bilgisayara neredeyse birincil kullanıcının yaptığı gibi doğrudan erişmenizi sağlar.

Alternatif olarak, istemcilere dosya aktarımları gibi şeyler için yalnızca daha sınırlı uzaktan denetim oturumları verilebilir. Yazılım, ana bilgisayardan istemciye doğrudan dosya aktarımı için uygun bir sürükle ve bırak kullanıcı arayüzüne sahiptir.

Program, bir yönetim portalından istediğiniz sayıda bilgisayara uzaktan erişmenizi sağlarken, çoğu alternatif yazılım yalnızca maksimum 10 ila 25 uç noktaya uzaktan erişim sağlar.

TeamViewer ayrıca çoklu monitör desteğine sahiptir, böylece birden fazla VDU arasında gezinebilirsiniz. Ayrıca, uzaktan yazdırma, zamanlama, LAN’da Uyandırma, uzaktan güncelleme ve oturum kayıt seçeneklerini içerir.

Bu nedenle, TeamViewer muhtemelen bir uzak masaüstü uygulamasından en çok ihtiyaç duyulacak tüm seçeneklere sahiptir.

TeamViewer’ı edinin

Splashtop

Windows 10 için en iyi uzaktan kumanda yazılımı 4

Splashtop, Windows, Mac OS X, iOS ve Linux için başka bir çok platformlu programdır. Windows cep telefonunuzu bir masaüstü uzaktan kumandaya dönüştürmenizi sağlar.

Windows cihazları için Splashtop Personal uygulaması ücretsiz olarak mevcuttur ve ayrıca Spashtop’un global sunucu altyapısı için Anywhere Access Pack yükseltmesine sahiptir.

Splashtop, saniyede 30 karede birinci sınıf ses ve video akışına sahip yüksek performanslı bir uzak masaüstü yazılımıdır.

Bu nedenle, Splashtop özellikle uzak cihazlardan multimedya akışı için güçlüdür ve 3D oyun sunabilir. Bu yazılımla, uzaktaki bir bilgisayardaki hemen hemen her dosyaya veya uygulamaya erişebilirsiniz, ancak TeamViewer’ın sürükle ve bırak desteği yoktur.

Splashtop’un kurulumu ve kurulumu da çok hızlı ve basittir. İşletme sürümü ekstra uzaktan yazdırma, ek açıklama ve uzaktan uyandırma, sohbet, kullanıcı yönetimi ve dosya aktarma seçenekleri içerir.

Get Splashtop edinin.

Windows 10 için en iyi uzaktan kumanda yazılımı (ücretli sürüm)

Ve şimdi piyasadaki en iyi ücretli uzaktan kumanda yazılım sürümlerinin neler olduğunu görelim.

Bu araçlar, yukarıda listelenen ücretsiz yazılıma kıyasla ek özellikler ve seçenekler getirir, ancak ücretsiz denemeleri de vardır, bu yüzden bunları kontrol ettiğinizden emin olun.

Radmin Remote

Windows 10 için en iyi uzaktan kumanda yazılımı 5

Radmin uzak PC erişimi, uzak bilgisayar ve birden çok istemci bilgisayar arasında yüksek hızlı iletişim sağlar ve onu uzaktan çalışma, demolar ve BT desteği için kullanmanızı sağlar.

Bu yazılımın Windows PC’ler için geliştirildiğinden bahsetmeliyiz. Radmin viewer iyi bir kutu ve iki yönlü pano gibi çok ilginç paylaşım araçlarına sahiptir.

Ayrıca toplantı sahibi ve görüntüleyen arasındaki sohbet konuşmalarını da destekler. Çift bölmeli dosya aktarım aracı uzaktan erişim yazılımı için standarttır

Video bağlantısı sorunsuz bir şekilde çalışıyor ve uzak bilgisayarda otururken bulduğunuz aynı kalitede programları kolayca değiştirebilirsiniz.

Radmin ayrıca 256 bit şifreleme uygulayarak mükemmel güvenlik sağlar. Bu özellik, veri alışverişini başkaları tarafından kullanılan standardın üzerinde güvende tutmanıza olanak tanır.

Ayrıca boş ekran işlevini ve klavye kilidini etkinleştirerek uzak PC’yi korumanızı sağlar. IP filtrelemesine ek olarak, uzak bilgisayarınızın parçalarına erişimi sınırlama seçeneği vardır.

Bu özellikle bir demo çalıştırırken veya bir başkasının teknik destek gerçekleştirmek veya bir web konferansına katılmak gibi bilgisayarınıza uzaktan erişmesine izin verirken kullanışlıdır.

Radmin Remote’u Edinin

Parallels Access

Windows 10 için en iyi uzaktan kumanda yazılımı 6

Bu, küçük çözünürlüklü ekranlar söz konusu olduğunda özellikle kullanışlı olan inanılmaz bir araçtır.

Bilgisayarınıza / bilgisayarlarınıza bulunduğunuz her yerden telefonunuzdan erişebilirsiniz. En önemli şey, telefonunuzdan bile tüm bilgisayar dosyalarınıza ve uygulamalarınıza erişebilmenizdir.

Bu, özellikle telefon işletim sisteminiz tarafından okunamayan bazı dosyalara erişmeniz gerektiğinde, ancak bunlar üzerinde belirli bir eylem gerçekleştirmeniz gerektiğinde oldukça kullanışlı olabilir.

Uygulama, Parallels Access size tıkladığınız uygulamalara gerçek bir odaklama sağladığı için gerçekleştirdiğiniz eyleme odaklanmanıza izin verir.

PC ekranınızı sadece mobil cihazınızın ekranında tutmazsınız, bu nedenle küçük bir simgeyi tıklamak için parmaklarınızla yakınlaştırmaya çalışmanız gerekmez.

Bu uzak masaüstü yazılımını denemenizi önemle öneririz.

Parallels Access Alın

LogMeIn

LogMeIn, Windows, Mac OS X, Android ve iOS için en güvenilir uzaktan erişim uygulamalarından biridir . Bu yüzden alternatif cihazlarla kullanabileceğiniz başka bir platformlar arası program.

LogMeIn’in yıllık abonelik ücretleri 149 ila 659 dolar arasında değişen üç versiyonu vardır.

Windows 10 için en iyi uzaktan kumanda yazılımı 7

Bu, akış sırasında çok az gecikmeye sahip en hızlı uzak masaüstü uygulamalarından biridir. LogMeIn, kolay dosya aktarımı için dosyaları ana bilgisayardan istemciye sürükleyip bırakmanıza olanak tanır.

Masaüstünüzden yazdırabilmeniz için yazılımın uzaktan yazdırma seçenekleri vardır. Çok monitörlü ekranı destekler, böylece istemci birden çok VDU ve dinamik IP görüntüleyebilir.

LogMeIn ayrıca Pro abonelikleri için belgeleri depolayabileceğiniz, paylaşabileceğiniz ve erişebileceğiniz bir TB depolama alanı sağlar. LogMeIn’in paylaşılan Beyaz Tahtası, kullanıcıların ev sahibine serbest resimler çizmelerini sağlayan başka bir yenilik.

Bu yüzden LogMeIn kesinlikle kapsamlı yapılandırma ayarlarına ve birçok alternatifte bulunmayan birkaç seçeneğe sahiptir.

LogMeIn’i Edinin

VNC Connect

Windows 10 için en iyi uzaktan kumanda yazılımı 8

VNC Connect, Sanal Ağ Bilgi İşlem protokolünü temel alan bir uzak masaüstü yazılımıdır.

Bu yazılım birden fazla platformda çalışır ve hem doğrudan hem de bulut uzaktan erişim bağlantısı sağlar. Ev, Profesyonel ve Kurumsal sürümleri vardır.

 

VNC Connect Professional ve Enterprise sürümlerinin yıllık 40 $ ve 55 $ abonelikleri vardır. Windows mobil platformları için bir VNC Connect uygulaması da 2.49 dolardan satılıyor.

En basit kurulum ve yapılandırmaya sahip olmamasına rağmen, VNC Connect kesinlikle iyi güvenlik seçeneklerine sahip çok yönlü bir uzak masaüstü yazılımıdır.

Örneğin, IP filtreleme, klavye kilitleme ve hareketsizlik zaman aşımı özelliklerini içerir. Enterprise sürümü doğrudan TCP uyumluluğuna sahiptir ve kullanıcıların Linux’ta sanal masaüstleri oluşturmalarını sağlar.

Hem Pro hem de Enterprise sürümleri sohbet, uzaktan yazdırma ve dosya aktarım araçlarını içerir.

VNC Connect’i edinin

GoToMyPC

Windows 10 için en iyi uzaktan kumanda yazılımı 9

GoToMyPC, kurulumu hızlı ve kolaydır ve minimum gecikme ile hız için optimize edilmiş bir uzak masaüstü yazılımıdır.

Aylık abonelikleri olan Kişisel, Profesyonel ve Kurumsal sürümleri vardır. Kişisel ve Profesyonel abonelikler aylık 12 ABD doları ve 23 ABD dolarıdır. USB sürücüler için yazılımın taşınabilir bir sürümü de vardır.

Tüm sürümler size sınırsız uzaktan erişim , uzaktan yazdırma ve dosya aktarım ve senkronizasyon seçenekleri sunar. Birden fazla platformla uyumludur, böylece Windows için çeşitli cihazlarla masaüstü uzaktan kumandaları ayarlayabilirsiniz.

Yazılım çoklu monitör desteği, uzaktan yazdırma, dinamik IP desteği, sohbet ve misafir davet seçenekleri sunar. Ancak, GoToMyPC en büyük yenilik ise uzak masaüstü size ekleyebileceğiniz kısayol masaüstüne.

Programın oturumlar için kullanım raporları da kullanışlıdır.

GoToMyPC’yi edinin

Bunlar Windows 10 için en iyi uzaktan kumanda yazılımıdır. Onlarla, klavye ve fare kontrolleri ile başka bir masaüstüne veya dizüstü bilgisayara bağlanabilirsiniz.

Hepsi birden çok platformu desteklediğinden, Windows masaüstü için bir tablet veya mobil uzaktan kumanda da ayarlayabilirsiniz.

Başka önerileriniz veya sorularınız varsa, bunları aşağıdaki yorumlar bölümünde bırakmaktan çekinmeyin ve biz de bunları mutlaka kontrol edin.