Apple AirPods Max, aktif gürültü engelleme özelliğine ve 20 saatlik pil ömrüne sahip birinci sınıf, kulak üstü kulaklıktır.

Salı günü Apple Newsroom aracılığıyla duyurulan AirPods Max, şu anda diğer tüm en iyi kulaklıklardan farklı bir şey sunuyor . Bu kutular, büyük yastıklar ve paslanmaz çelik tel örgülü hibrit kafa bandının yanı sıra Apple Watch’tan çıkarılan bir dijital kurma kolu ile tamamlanmış retro bir tasarıma sahiptir. Öne çıkan performans özellikleri arasında Uyarlanabilir EQ, aktif gürültü giderme, şeffaflık modu ve AirPods Pro’nun uzamsal sesi bulunur.

Screenshot 1

AİRPODS MAX HIZLI TEKNİK ÖZELLİKLERİ
Renkler: Uzay grisi, gümüş, gök mavisi, yeşil, pembe
Pil ömrü: 20 saat
Özellikler: ANC, uzamsal ses, ses paylaşımı, Siri

Beats ses markasına sahip olmasına rağmen, tescilli bir AirPods kulaklık söylentileri bu yılın ikinci yarısında kızıştı. Apple Watch 6 , iPhone 12 ve M1 çipleri için üç sanal ana notun ardından , son derece Apple tarzında bir şey daha olduğu görülüyor. İşte bunun hakkında bildiğimiz her şey.

AirPods Max çıkış tarihi

Apple’ın duyurusuna göre, kulaklıklar 15 Aralık Salı günü satışa sunulacak.

Geçtiğimiz aylarda Apple içerisinden Intel, AirPods Max’in üretimde gecikmeler yaşadığını ve bu yıl piyasaya sürülmeye hazır olmayacağını gösterdi. Görünüşe göre, kulaklıklar tatiller için tam zamanında gelmelidir.

Screenshot 2

AirPods Max tasarımı

İkonik bir beyaz plastikle kaplanmış AirPods kulaklıklarının aksine, AirPods Max, standart bir uzay grisi ve gümüşün yanı sıra eğlenceli gök mavisi, yeşil ve pembe seçenekleri içeren bir avuç renkte gelir.

AirPods Max’in renk yelpazesi, retro estetiğe iyi uyum sağlar. Hafızalı köpükten oval yastıklarla kaplı bu döner kutular devasa görünüyor. En iyi ses performansı için bir mühür oluşturarak çoğu kulağı kesinlikle tamamen kaplayacaklardır.

Kutular, kafadaki basıncı önlemek için tasarlanmış bir ağ kanopi için genişleyen paslanmaz çelik çerçeveli bir kafa bandı ile bağlanır. Bu arada, teleskopik kollar daha incedir ve bazı şık donanım ayrıntılarını açığa çıkarır.

Belki de en havalı detay, Apple Watch’un önemli bir özelliği olan Digital Crown’un eklenmesidir. Tepenin Apple’ın akıllı saati için gezinme sağlamasına benzer şekilde, AirPods Max’te tepe ses kontrolü, parçaları atlama ve sesi çalma veya duraklatma için kullanılır. Aynı zamanda Siri’yi çağırmanın ve telefon görüşmelerini cevaplamanın veya sonlandırmanın bir yolu.

Screenshot 3

AirPods Max ses özellikleri

Böylesine yüksek bir fiyat için, Apple’ın eşi benzeri olmayan bir dinleme deneyimi sunması gerekiyor. Ve derin bas, doğru orta aralıklı sesler ve temiz yüksek frekanslar sunmak için tasarlanmış 40 mm’lik Apple tasarımı dinamik bir sürücü ile başlar. AirPods Max’in harmonik distorsiyonu maksimum ses seviyesinde bile yüzde 1’in altında tutmasını sağlayan çift neodimyum halka mıknatıslı motor da var.

Apple, iPhone 12’nin hesaplamalı fotoğrafçılık becerisine benzer hesaplamalı ses performansı elde etmek için her kulakta bir H1 çip, özel bir akustik tasarım ve gelişmiş yazılımdan yararlanır. Aslında, çiplerin her birinde 9 milyar işlem yapabilen 10 ses çekirdeği vardır. her saniye.

AirPods Max, sesi kulak yastıklarının oturmasına ve sızdırmazlığına göre ayarlamak için Uyarlanabilir EQ kullanır. Kullanıcıya iletilen ses sinyalini ölçebilir ve gerçek zamanlı olarak frekansları ayarlayabilir.

Screenshot 4

Tahmin edebileceğiniz gibi AirPods Max, aktif gürültü engelleme özelliğine sahiptir. Her kulakta gürültüyü algılamak için dışarıya bakan üç mikrofon bulunur ve sesi izlemek için kulaklığın içinde bir mikrofon vardır. Yine, hesaplamalı ses, kulaklık yerleşimi ve hareketine bağlı olarak gürültü gidermeyi gerçek zamanlı olarak uyarlar.

Etrafınızdaki şeyleri duymak için Şeffaflık moduna geçmek istiyorsanız, gürültü kontrol düğmesine dokunmanız yeterlidir.

Katil ses özelliği, Uzamsal Ses’dir. AirPods Max, surround ses deneyimi sunmak için etrafınızdaki sesleri yerleştirmek için kafa takibini kullanır. AirPods Max, yerleşik jiroskop ve ivmeölçeri kullanarak başınızı takip edebilir.

AirPods Max pil ömrü ve Smart Case

Apple, çevrenizdeki dünyayı dinlemek, konuşmak veya susturmak için ne kadar zaman harcarsanız harcayın AirPods Max’in pil ömrünü 20 saat boyunca derecelendirir. Bu, bazı özelliklerin genellikle kulaklık pil ömrünü standart dinleme modundan daha hızlı tükettiği düşünüldüğünde oldukça etkileyici.

Bose 700 iken, aynı zamanda 20 saat alır Sony WH-1000M4 30 saat olsun.AirPods Pro ve diğer AirPod’lar gibi, AirPods Max de Lightning ile şarj olur ve 5 dakikalık şarj size 1,5 saatlik dinleme süresi sağlar. Kasası şarj sağlamasa da Akıllı Kılıf, kulaklıklar kaldırıldığında pil şarjını koruyan mıknatıslar kullanarak düşük güç durumunu başlatır.

AirPods Max görünümü

AirPods Max tatil için tam zamanında geliyor ve eminiz ki her Apple hayranı ağacın altında kendi çiftini isteyecek.

AirPods Max, en iyi kulaklıkların çoğundan daha pahalı olmasına rağmen, diğer markaların eşleşemeyeceği bir şey sunuyor Apple’ın ürün ekosisteminin genişliğiyle sorunsuz entegrasyon.

AirPods Max’i test ettiğimizde, ses kalitesi, konfor ve pil ömrü iddialarının maliyeti haklı gösterip göstermediğini göreceğiz.