JBL markası, yürüyüşlere veya havuz partilerine kolayca eşlik eden dayanıklı Bluetooth hoparlörleriyle tanınır ve JBL Flip 6 bu mirası sürdürmeye hazır görünüyor. Bazı kozmetik değişiklikler ve görünüşte iyileştirilmiş bir ses konfigürasyonu ile benzer şekilde sağlam bir yapı ve ses profili ile günün sonunda hala JBL Flip 5’e çok benziyor. Ancak Flip 6, Flip 5’e göre değer bir yükseltme içeriyor mu?

JBL Flip 6’yı kullanmak nasıl bir şey?

JBL’nin diğer birçok Bluetooth hoparlörü, JBL Flip 6’dan önce buna benziyordu ve bunun iyi bir nedeni var: çalışıyor. Her iki ucunda pasif bir bas radyatör bulunan bir silindir, sürücüyü ve ortadaki tweeter’ı çevreler ve sağlam, sağlam bir boru oluşturur. Kaldırıma ve bir seyahat çantasının sınırlarına düşerek hayatta kalır. Bu yineleme için Flip 6, Flip 5’teki daha küçük rozetten daha kolay çizilen daha büyük ve daha minimalist bir “JBL” logosu alır. Nitpicks bir yana, genel olarak daha önce olduğu gibi aynı dayanıklı yapı ve form faktörünü elde edersiniz.

jbl flip6 1

Flip 6, IPX7 derecesini Flip 5’ten tam bir IP67’ye yükseltir, bu da artık suya ve toza dayanıklı olduğu anlamına gelir. Hoparlör, sahilde tuzlu suya dalmaktan kurtuluyor. Aynı zamanda kum ızgaranın veya bas sürücülerin arkasına bile giremiyor. Plastik tamponlar, hoparlörün düz düşmek yerine biraz zıplamasını sağlar. Bu, ezikleri önlemek için iyidir. Ancak aynı zamanda bu alanların sürtünerek çizikleri ve izleri hızla toplaması anlamına gelir. Arkadan aydınlatmalı Bluetooth ve güç düğmelerinin yanına bağlı bir taşıma halkası var. Döngünün yerleşik bir klibi yoktur. Ancak, yıpranır veya kırılırsa, çözebilir ve kendiniz değiştirebilirsiniz. USB-C şarj bağlantı noktası da burada.

Flip 6’yı nasıl kontrol edersiniz?

Kontrol düğmeleri logonun hemen üzerindedir. Arkadan aydınlatmalı olmasalar da, aşağı bakmadan bastırabilmeniz için açıkça birbirlerinden farklı şekillerdedirler. Düğmeler, içeriği oynatmanıza ve duraklatmanıza, ses seviyesini ayarlamanıza, parçaları atlamanıza ve PartyBoost’u etkinleştirmenize olanak tanır. Bunların hepsi hem partilerde hem de yürüyüşler sırasında kullanışlıdır.

jbl flip 2

JBL Portable uygulamasını indirmeli misiniz?

Flip 6, bellenim güncellemelerine ve bir kullanıcı kılavuzuna erişim sağlamak için daha önce “JBL Connect” olan JBL Portable uygulamasını kullanır. Ayrıca, hoparlörün ürettiği geri bildirim tonlarını buradan açıp kapatabilirsiniz. Uygulamanın içinde, özel düğmeyi kullanmak yerine PartyBoost ve stereo oynatmayı da etkinleştirebilirsiniz. Stereonun yalnızca aynı nesilden iki JBL hoparlörle çalıştığını unutmayın. JBL Flip 5’im, Party Boost için Flip 6 ile eşleşiyor, ancak ikisi stereo oynatma yapamıyor. Belki de uygulamanın sahip olduğu en dikkate değer özellik, yüksekleri, ortaları ve alçakları ayarlamanıza izin veren temel bir ekolayzırdır.

JBL Flip 6’nın pil ömrü ne kadardır?

JBL, Flip 6 tam şarjlı bir pille 12 saate kadar dayanabileceğini iddia ediyor. Kutuda bir USB-C – USB-A şarj kablosu var, ancak güç adaptörü yok. Standart pil testimiz, hoparlörün önünden bir metre uzaklıkta ölçülen. 75dB(SPL) maksimum çıkış seviyesiyle sürekli olarak çalınan müziği kullanır. JBL Flip 6, dokuz saat 25 dakika sürdü ve bu, JBL’nin iddiasının gerisinde kaldı. Plajda bir partiye ya da gün boyu sürecek bir yürüyüşe çıkmanız için yeterli. Ancak şarj etmek için eve götürmeniz ya da daha fazlası için bir pil takımı getirmeniz gerekecek.

JBL Flip 6’nın sesi nasıl?

JBL’nin Bluetooth hoparlörlerinin belirli bir frekans tepkisi veya “imza sesi” vardır ve bu Flip 6 için geçerlidir. Flip 5, bası Flip 4’ten daha fazla artırır ve Flip 6’nın bu yörüngeyi koruduğu ortaya çıkıyor. Diğer Bluetooth hoparlörlerine çok benzer şekilde, müziklerindeki her nüansı duymak isteyen müzik tutkunlarını hedef almıyor. Flip 6’nın dış mekan ve parti kullanımı için olduğunu aklınızda bulundurursanız, muhtemelen bundan bolca keyif alacaksınız.