Ana Sayfa Haberler Airties Modemler’de IP Bloğu Değiştirme

Airties Modemler’de IP Bloğu Değiştirme

0
Paylaş

Cihazınızda IP bloğunu değiştirmek ve farklı bir IP aralığı oluşturmak için aşağıdaki adımları takip ediniz;

Bilgisayarınızda kullandığınız Web tarayıcı programını (Internet Explorer, Mozilla Firefox vb.) çalıştırınız.

Web tarayıcınızın “Adres” kısmına cihazınızın Web arayüzünün varsayılan  olan http://192.168.2.1  IP adresini yazıp “Enter” a basınız.

Cihazınızın web ara yüzünün “GİRİŞ” ekranı gelecektir. Bu ekranda giriş için şifre isteyen bir iletişim kutusu göreceksiniz. Cihazınızın varsayılan olarak giriş şifresi yoktur. “Şifre” alanını boş bırakıp “Tamam” tuşuna basarak giriş yapabilirsiniz.

ip-degistirme-1

Uyarı: Eğer cihazınızı servis sağlayıcınızdan edindiyseniz, giriş ekranında “Kullanıcı Adı” ve “Şifre” soran bir ekran mevcut olabilir. Cihazın varsayılan kullanıcı adına “admin”, şifre bölümüne  servis sağlayıcınızın ismini küçük harflerle (örn: “superonline”) yazarak giriş yapabilirsiniz. Eğer cihazın giriş şifresini daha önce değiştirdiyseniz şifre bölümüne değiştirdiğiniz şifreyi yazmalısınız.

Cihazınızın web ara yüzünde soldaki ana menüde “LAN” seçeneğine tıkladıktan sonra, alt menü olarak açılan “IP ve DHCP Ayarları” bölümüne tıklayınız. Karşınıza gelen ekranda “Düzenle” seçeneğine tıklayınız.

ip-degistirme-2

Karşınıza gelen “DHCP Ayarları” ekranında cihazınızın varsayılan IP adresi “192.168.2.1” olarak gelecektir.

ip-degistirme-3

Cihazın “IP adresi“ bölümündeki “192.168.2.1” adresini örnek olarak “10.10.0.1” olarak değiştiriyoruz. IP adresi “10.10.0.1” olarak değiştirildikten sonra alt taraftaki “Başlangıç ve Bitiş IP adresleri” ve “Gateway” ve “DNS Adresleri” bölümleri otomatik olarak değişecektir. “Gateway” ve “DNS Adresleri”nin değiştirdiğiniz IP ile aynı olması gerekmektedir. “Kaydet” butonuna basarak ayarlarınızı kaydediniz.

ip-degistirme-4

Kaydet” butonuna bastıktan sonra “IP ayarlarınızı değiştirmek üzeresiniz. Devam ederseniz cihazınıza bu IP den erişemeyebilirsiniz. Devam etmek istiyor musunuz?” uyarısını “Tamam” butonuna basarak geçebilirsiniz.

ip-degistirme-5

Karşınıza gelen  “Yeni IP adresine yönlendirilmek istiyor musunuz” uyarısına“Tamam” butonuna tıklayarak cihazın arayüzüne yeni IP adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Uyarı: Bazı WEB tarayıcılarında IP adresini değiştirdiğiniz zaman uyuşmazlık hatası alırsanız, farklı bir WEB tarayıcı üzerinden deneyerek işleme devam edebilirsiniz.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA
Paylaş
Önceki İçerikHangi Marka Modem Almalıyım ?
Sonraki İçerikTENDA D151 Modem Kurulumu
Erzincan doğumlu Gazi Üniversitesi Sosyal Hizmetler mezunu olup Anadolu Üniversitesi Okul öncesi Öğretmenliği 4. Sınıf Öğrencisi. 10 yılı aşkın süredir teknoloji ile yakından ilgilenip bütün sorunlarda çözüm geliştirebilir ve destek verebilirim. Bilgi seviyeme göre Windows Server sistemlerini kurabilir ve konfigüre edebilir, yeni teknolojiler ve yeni alanlarda da gelişime açığım.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.