2019 yılında Windows PC’nizde Legend of Zelda nasıl oynanır

Oyun endüstrisi, basit bir mimariye ve pikselli grafiklere sahip olan ilk basit arcade oyunlarından sürekli olarak gelişmiştir.

Günümüzün oyunları karmaşık sistem mimarileriyle çalışmakta, şaşırtıcı gerçek hayat grafiklerine sahiptir ve oyunculara sesler ve karakterlerin gerçek yüz mikro ifadeleri dahil inanılmaz derecede sürükleyici bir deneyim sunmakta.

Kullandığınız donanımın türüyle gerekli uyumu sağlarlarsa, var olan her platformda oyunlar oynanabilir, ancak en popüler oyun konsolları ve bilgisayarları bunlardan bazılarıdır.

Bazı oyuncular , özellikle mümkün olan en iyi grafik kalitesinde oyunlar oynamak için yapılmış oldukları ve bir denetleyicinin kullanımına izin verdiği için bir oyun konsolu kullanmayı tercih ederler .

En popüler oyun konsollarından bazıları:

  • Nintedo Anahtarı
  • Wii U
  • PlayStation 4
  • Xbox One

Diğer oyuncular çok yönlülüğü ve bilgisayarın kullanım kolaylığını tercih ederler. PC’niz yeterince güçlüyse, en iyi kalitede grafiklerle oyun oynayabilir ve hatta bir USB denetleyici kullanabilirsiniz . Bazıları için, fareyi ve klavyeyi kullanarak oyun karakterlerini kontrol etmek daha kolaydır, ancak tüm bunlar kişisel tercihlerden kaynaklanmaktadır.

Bilgisayarda Zelda Efsanesi: Çılgınlığın Nefesi oynayabilir misin?

Evet yapabilirsin ! Zelda: The Wild of Breath ‘ in son sürümü yalnızca Wii U ve Nintendo Switch platformları için piyasaya sürülmüş olsa da, bu oyun, oyunları taklit etmenizi sağlayan özel bir yazılım kullanarak bilgisayarınızda oynanabilir .

Oyun emülatörleri, bilgisayarınızda, oyunun oluşturulduğu platformun yapısını taklit eden sanal bir ortam yaratarak çalışır ve konsol kullanmadan oynamanıza izin verir.

Oyun emülatörleri başından beri çok yol kat etmiş olsalar da, modern oyunların karmaşıklığı nedeniyle, bilgisayarınızda mükemmel çalışan bir emülatör oluşturmak çok daha zordur. Taklit edilmesi en zor olan platformlardan biri, en son Zelda’nın piyasaya sürüldüğü platformlardan biri olan Nintedo Switch’tir.

Zelda: Wild of Breath PC için uygun mudur?

‘Wild of Breath’ PC için resmi olarak piyasaya sürülmedi, ancak Nintendo Switch ve Wii U oyunlarını PC’nizde kolayca oynamanıza izin veren CeMu emülatörü kullana bilirsiniz.

CeMu emülatörü nedir?

CeMU emülatörü, Windows bilgisayarlarınızda Nintendo Switch ve Wii U oyunlarını oynamanıza izin veren harika bir yazılımdır. Oynamak istediğiniz oyunun karmaşıklığına bağlı olarak CeMu, PC’nizin en az 4GB RAM, minimum OpenGL 4.1 uyumluluğu ve güçlü bir işlemci ve ekran kartı olmasını gerektirir.

CeMu emülatörü yalnızca 64bit işlemcileri destekler ve sahip olduğu en iyi özelliklerden biri, sisteminizi yönetebiliyorsa oyunları 4K kalitesinde çalıştırabilir.

Bu yazılım NVIDIA ve AMD GPU’lar ile mükemmel uyumludur, ancak Intel GPU’yu desteklemez. Denetleyici girişleri söz konusu olduğunda, CeMu’nun çok çeşitli öykünmüş seçenekleri vardır: DRC, pro ve klasik denetleyici, doğal destekli Wiimotes, klavye ve USB denetleyiciler.

PC’nizde Playing Breath Oynamak çözünürlük sayesinde mükemmel görünür, ancak CeMu’dan yeni çıkarılan Clarity FX paketini kullanarak daha da iyi görünmesini sağlayabilirsiniz. Bu paket hakkında daha fazla bilgi edinmek ve denemek istiyorsanız, buraya tıklayın .

Xalphenos adı verilen Cemu Discord kanalının üyelerinden biri, Zelda Efsaneleri’nde çizilen 30 fps (saniyedeki kare) sınırını kaldırabilen ve 60 fps’ye kadar yükseltmenize izin veren kullanışlı bir hack gerçekleştirdi.

Zelda’nın en son sürümünü çalıştırmak için gereken güçlü sistem performansı nedeniyle, hiçbir sistemin şu anda 60 fps’ye ulaşamayacağından söz etmek gerekir, ancak bu hala oyunun çalışma şeklini geliştirir. Bu hack ile ilgili en son gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız , resmi Reddit konusunu ziyaret edebilirsiniz .

CeMu ile ilgili daha fazla bilgiyi resmi SSS sayfasını ziyaret ederek bulabilirsiniz .

Bilgisayarınıza taklit edilebilecek tüm oyunların bir listesini ve CeMu kullanarak ne kadar iyi çalıştıklarını görmek istiyorsanız , resmi uyumluluk web sayfasını ziyaret edebilirsiniz .

CeMu Emulator indirin