Ana Sayfa Destek ZTE ZXHN H168N’ Modemde Kablosuz MAC Filtreleme (Resimli Anlatım)

ZTE ZXHN H168N’ Modemde Kablosuz MAC Filtreleme (Resimli Anlatım)

4
Paylaş
ZTE ZXHN H168N' Modemde Kablosuz MAC Filtreleme (Resimli Anlatım)

Siz değerli okuyucularımıza bu makalemizde sizlere ZTE ZXHN H168N modemde MAC filtreleme işleminin nasıl yapılabileceğini kısaca aktarmaya çalışacağız.

 • Öncelikle modeme bağlı bilgisayardan bir internet sayfası açıp adres çubuğunu temizledikten sonra 192.168.2.1′ yazalım ve Enter‘a basalım.
 • Sonranında açılan ZTE‘nin giriş sayfasında Kullanıcı Adı kısmına ‘admin’, Şifre kısmına ttnet’ yazıp ‘Oturumu Aç’ butonuna tıklayalım.

 • Sonrasında ZTE‘nin arayüz sayfası açıldıktan sonra, sayfanın üst kısmındaki menülerden sırasıya Ağ’ → ‘WLAN’ → ‘Erişim Kontrol Listesi’ menülerine tıklayalım.

 • Açılan sayfada SSID seçin’ kısmında ‘SSID1’ seçeneğini seçelim. Mod’ seçeneği ‘Devre dışı’ olarak gözükür. ‘Mod’ kısmında, yapmak istediğiniz filtrelemeye göre 2-seçenek mevcuttur: ‘Blokla’ ve ‘İzin ver’.
 • ‘Blokla’ seçeneğini seçtiğinizde, ‘MAC Adresi’ kısmına bloklayacağınız, yani modeme ve internete bağlanmasını istemediğiniz cihazların MAC adresini yazıyorsunuz.
 • ‘İzin ver’ seçeneğini seçtiğinizde ise ‘MAC Adresi’ bölümüne, modeme ve internete bağlanmasına izin vereceğiniz cihazların MAC adresini yazarak MAC filtreleme yapıyorsunuz.
 • Bütün marka ve model modemlerde MAC filtreleme işlemi, bu 2-seçenekten birisi seçilerek yapılır.

 • Biz bu makale de örnek işlem için ‘İzin ver’ seçeneğini seçtik.
 • ‘İzin ver’ seçeneğini seçtikten sonra, ‘MAC Adresi’ bölümüne, modeme ve internete bağlanmasına izin vereceğimiz cihazların MAC adresini girerek ‘Ekle’ butonuna tıklıyoruz. Herbir cihaz için bu işlemi tekrarlıyoruz.

Ve sizden ricamız bu işlemi yapmadan önce modem ve bilgisayar arasına RJ45 kablosunu yani Ethernet kablosunu takmanız. Çünkü internet erişiminiz gitmemesi adına Ethernet kablosuna ihtiyacınız olacaktır. Ve cihaz ekleme işlemini bitirdikten sonra MAC filtreleme’ işlemleriniz tamamlanacaktır

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

4 YORUMLAR

 1. Çok çok teşekkür ederim gerçekten güzel anlatmışsınız ve sizin sayenizde internetime bağlanan 1 kişiyi engelledim

 2. ama benim modemimde kaynakmac ve hedefmac diye iki kutu var,sizde bir kutu var.ben nasıl yapacam

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.