Konuşma uygulamalarına ext daha önce görme engelli insanlar için kullanıldı.

Ancak, artık kullanıcılar bu uygulamaları kolaylık sağlamak için kullanıyor. Çoğu zaman, insanlar haberleri dinlemek veya yeni bir kısa mesajı anında kontrol etmek için seyahat ederken metin, konuşma uygulamalarını kullanırlar.

Bilgisayarda saatler geçirdikten sonra eve döndüğünüzü düşünün ve şimdi en sevdiğiniz e-kitabı veya herhangi bir makaleyi gözlerinizi yormadan okumak istiyorsunuz. Bir metinden konuşmaya uygulaması yardımıyla mümkündür. Bunların çoğu akıllı telefonunuza önceden yüklenmiş olan Google Metin Okuma uygulamasına dayanmaktadır.

Google Play Store‘da çok sayıda seçenek olduğu için en iyi metni konuşma uygulamasını bulmak o kadar kolay değildir. Bu nedenle, en iyi şekilde yararlanabilmeniz için konuşma uygulamalarına en iyi ücretsiz metinleri kısa listeye aldık.

  1. Ekran Okuyucunun Sesi
  2. Ücretsiz Konuşma
  3. Sesli Sesli Okuyucu
  4. Cep
  5. T2S
  6. TTS Okuyucu

Ekran Koruyucunun Sesi:

Google Play Store‘da bulunan en iyi konuşma, uygulamalarından biridir. Uygulama, metni MP3 veya MP4 formatına dönüştürme yeteneğine sahiptir. Dönüştürülen dosyalar çeşitli sosyal ağ sitelerinde paylaşılabilir.

Uygulama, telefonunuzun yazdıklarınızı okumasına izin verir. Ekran Okuyucusu’ nun Ses uygulamasında, metni konuşmaya dönüştürmek için bir dizi dil seçeneği elde edersiniz. Çıktıyı eğlenceli hale getirmek için çeşitli sesleri konuşma seslerine de test edebilirsiniz.

Uygulamaya pembe koyun sesi ve Cortana sesi gibi bazı ünlü sesler dahildir. YouTube kullanıcıları, modüle edilmiş seslerle videolar oluşturmak için uygulamayı yaygın olarak kullanır.

Ücretsiz Konuşma:

Basit ve kullanıcı dostu bir arayüze sahip bir metin, konuşma uygulaması mı arıyorsunuz? Talk Free, o zaman sizin için en iyisidir. Bu uygulama, üçüncü taraf uygulamalarından metni yüksek sesle okumak için kullanılabilir ve ayrıca kullandığınız web sayfalarından metini içe aktarmanıza olanak tanır.

Ana ekranın üst kısmındaki “Aa” düğmesine dokunarak uygulamadaki yazı tipi boyutunu ayarlayabilirsiniz. Uygulama ayrıca yüksek sesle okumasını istediğiniz şeyleri yazmak için bir arayüz sağlar. Talk Free uygulamasına bir kez girilen metin de kaydedilir ve uygulamayı her açtığınızda görünür.

Ancak, test sırasında, web sayfası uygulamada paylaşıldığında, makale yerine, uygulama web sayfasında bulunan diğer şeyleri okumaya başladı ve aynı şey, uygulamanın web sayfasını doğrudan okumasına izin verildiğinde de oldu.

NOT: Uygulamaların çoğu ücretli olabilir ve indirme yapmadan kontrol etmeniz önerilir.